Letné sústredenie je už za rohom!

Letné sústredenie sa už blíži a všetci sa naň už tešíme. Tí najlepší z vás už obdržali na mail pozvánku, v ktorej sa nachádzajú všetky potrebné informácie. Prihlášku prosím vyplňte do 9. júna. Tešíme sa na vás!

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Výlet 8.6.2024

Ahojte, 

prinášame sľúbené informácie o výlete, ktorý sa bude konať 8.6.

Ak chcete ísť na výlet, tu už je finálny formulár, ktorý vás poprosíme vyplniť: https://forms.gle/tzc3AwnSnC1KbKYa6

Stretávka bude v Liptovskom Mikuláši, odkiaľ nám o 9:30 pôjde autobus 508404 204 na zastávku Bobrovník,, rázc. Úhrada autobusu je na vlastnú zodpovednosť. Na stretávku ide z Košíc Ex Tatran 602 o 7:07. 

O 15:11 sa už bude pomaly končiť program a nasadneme na Os 3421 v Liptovských Vlachoch. Vystúpime v Liptovskom Mikuláši, kde sa už všetci môžu vydať na cestu domov a to pre Košičanov odporúčame vlakom Ex 609 Tatran o 16:47.

Nezabudnite si vhodnú obuv, dosť jedla a pitia na celý deň a dobrú náladu : ) 

Tešíme sa na vás.

 

Za vedúcich výletu.

 

Zobraziť celý príspevok

Koniec letného semestra!

Ahojte,

druhá séria a teda aj celý letný semester je úspešne za nami. Ako už býva zvykom, s jeho koncom prichádza aj nový časopis, v ktorom si môžete pozrieť vzorové riešenia úloh a nová výsledkovka. Opravené riešenia nájdete v sekcii úlohy.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2024

Ahojte, drahí matematici a matematičky.

Každoročne dokazujeme, že sme fit nielen mentálne, ale aj fyzicky, a to chodením na Stromácke výlety plné hier a krásnej prírody. Prvý výlet tohto roku, a to presne v jeho polke, máme naplánovaný na 8.6.

S oznámením dátumu ide ruka v ruke i otázka, či by ste chceli na takýto výlet prísť. Odpovedať môžete cez tento dotazník.

Tento dotazník je iba predbežný a viac informácií sa dostatočne skoro objaví na stranke, nebojte sa.

Už sa na vás tešíme!

Zobraziť celý príspevok

Ukončili sme prvú sériu!

Ahojte!

Je to tak, podarilo sa nám úspešne ukončiť prvú sériu! Ako vždy vám prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a samozrejme aj novú výsledkovku. Svoje opravené riešnia si môžete nájst v sekcii úlohy. Tešíme sa na vaše ďalšie riešenia :)

Vaši Vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Máš problém?!

Ďalší ročník populárnej online sútaže Máš problém?! sa tentokrát uskutoční v piatok 3. mája 2024.
Súťaž je určená primárne pre žiakov 4. až 9. ročníka ZŠ a príslušných ročníkov OG, no zapojiť sa môžu i šikovní mladší žiaci.

Pre súťažiacich sme si už tradične pripravili sadu zaujímavých matematických problémov a úloh, na riešenie ktorých majú 60 minút.
Ak sa plánujete registrovať, nezabudnite následne potvrdiť vašu registráciu v e-maili, ktorý vám bude zaslaný do vami uvedenej uvedenej stránky.

Pre viac o samotnej súťaži kliknite tu.

Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

2% združeniu STROM

Venujte 2% z dane Združeniu STROM a pomôžete nám aj v následujucom roku pomáhať žiakom základných a stredných škôl rozvíjať svoje znalosti matematiky a logické myslenie.

Aj vaše 2% nám pomôžu organizovať ďalšie série korespondentnych seminárov, jednodňových súťaží družstiev alebo pobytových sústredení a táborov.

Predvyplnený formulár nájdete na tejto stránke.
Za Váš príspevok Vám ďakujeme.

Zobraziť celý príspevok

Súťaž PALMA

Ústav informatiky Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach organizuje tento rok už 22. sezónu súťaže PALMA (Programovanie, ALgortimy a MAtematika).

Táto súťaž je určená 1-2 člennému tímu stredoškolákov (príp. mladším). Jej cieľom je dať príležitosť všetkým, ktorí si chcú zasúťažiť, otestovať svoje schopnosti analyzovať problémy, hľadať algoritmy na ich riešenie a v neposlednom rade ich vedieť i rýchlo, efektívne a korektne naprogramovať. Súťaží sa v niektorom z dostupných  programovacích jazykoch Python, Java, C++, C aj Pascal. PALMA má dve domáce kolá, ktoré budú tento rok 14.3.2024 a 16.4.2024. Najlepšie tímy z týchto online kôl postúpia na prezenčné finále, ktoré sa uskutoční v júni na pôde Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach.

Registráciu a ďalšie podrobnosti nájdete na stránke súťaže palma.strom.sk. V prípade akýchkoľvek otázok pošlite email na palma@palma.strom.sk, prípadne rastislav.krivos-bellus@upjs.sk.

Zobraziť celý príspevok

Prask!

Ahojte,

ak vás okrem matematiky zaujíma aj informatika, chceli by sme vám predstaviť seminár Prask. Ide o informatický seminár určený pre riešiteľov 7. roč. ZŠ až 1. roč. SŠ. Momentálne ešte stále beží prvé kolo, no pozor, termín na riešenie je už 4.3.! 

Prvá úloha je interaktívna, môžete ju nájsť na adrese https://vlacik.ksp.sk/. Ďalšie dve sú jednoduché programátorské, kde sa odovzdáva kód na automatický testovač a posledné dve sú teoretické (klasicky sa odovzdáva aj nejaký popis riešenia).
Jarné sústredenie sa bude konať 5. - 12.5. v Bardejove.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Chybička v časopise

Ahojte, žiaľ zlý škriatok opäť úradoval a v časopise Matik pre daľšie série sa ocitli zlé dátumy. Ospravedlňujeme sa za túto skutočnosť, už je všetko, ako má byť. Časopis so správnymi dátumami nájdeš tu.

Tešíme sa na vaše riešenia.

Tvoji vedúci Matika :)

Zobraziť celý príspevok

Druhá zimná séria Matika je za nami!

Tam kde niečo končí, niečo iné začína! A tam, kde končí zimný semester Matika, začína pomaly vianočné obdobie a s ním prichádzajú časopisy a pozvánky pre najlepších riešiteľov!

Do svojich mailových schránok a na školu obdržia víťazi Lomihlavu a 32 najlepší z poradia pozvánku na sústredenie, ktoré sa uskutoční 11. až 16. februára 2024 v GMC Bárka v Juskovej Voli. Ďalší v poradí, ktorí mali v semestri aspoň 30 bodov, od nás dostávajú náhradnícku pozvánku. Vyplňte nám preto čo najskôr prihlasovací formulár (a to aj vtedy, keď o sústredenie záujem nemáte).

Sme veľmi vďační Nadácii ESET, ktorá opäť podporuje naše sústredenie, vďaka čomu môže byť účastnícky poplatok o nemalú sumu nižší. Ďakujeme!

Zobraziť celý príspevok

Letný semester Matika je tu!

Ahojte!

Máme pre vás nový časopis plný nových zaujímavých úloh. Hoci je termín ešte ďaleko, môžete sa do riešenia pustiť už teraz, aby ste úlohy nemuseli riešiť na poslednú chvíľu.

Vaši vedúci :).

Zobraziť celý príspevok

Prvá zimná séria je za nami!

Ahojte,

prvú zimnú sériu máme úspešne ukončenú, a teda vám prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a novú výsledkovku. Svoje opravené riešenia viete nájsť v sekcii úlohy. Tešíme sa na vaše riešenia v druhej sérii.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Ešte stále Máme problém?!...

... a riešenie na tento problém máš práve možno aj ty!

Registrácia na Máš problém?! je ešte stále v plnom prúde, a preto ak si žiakom 4. – 9. ročníka ZŠ neváhaj a prihlás sa. 

Súťaž bude prebiehať 3.11.2023 od 8:00 do 20:00. Na samotné riešenie úloh budeš mať 60 minút, pričom si budeš môcť vybrať, kedy vo vyhradenom čase s riešením začneš. Nakoľko súťaž prebieha online, môžeš ju riešiť doma, alebo po dohode s tvojím vyučujúcim aj v škole, napríklad cez hodinu matematiky :). Všetky ostatné pravidlá ako aj pokyny k prihláseniu si môžeš prečítať tu.

Tých najúspešnejších čakajú vecné ceny a víťaz z každého ročníka dostane aj riadnu pozvánku na sústredenie Malynára alebo Matika (podľa kategórie, v ktorej súťažil). Preto neváhaj a čo najskôr sa zaregistruj tu!

V pripade akýchkoľvek otázok nás neváhaj kontaktovať na emaile masproblem@strom.sk.

 Tvoji organizátori Máš problém?!

 

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2023

Dviadsiaty druhý ročník súťaže Lomihlav sa uskutoční 01.12.2023 na Gymnáziu na Alejovej 1 v Košiciach. Lomihlav je matematická súťaž štvorčlenných družstiev žiakov 7. - 9. ročníka základných škôl a príslušných tried viacročných gymnázií. Všetky ďalšie podrobnosti nájdete v pozvánke. 

Registrovať sa môžete cez formulár do 20.11.2023 . Pozor, počet družstiev je obmedzený, preto prihláste svoje tímy čo najskôr. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2023

Ahojte!

Slnečné leto nám pomaly, ale isto strieda pochmúrna jeseň. Listy zožltli a na stromoch ich ostalo len zopár. Popadali gaštany, ktorých hľadanie zabáva malé deti. Náš STROM gaštany nemá, ale má pre vás pripravený výlet, ktorý zabaví zasa vás. Stretneme sa v nedeľu 29. októbra o 9,10 na železničnej stanici v Košiciach. Odtiaľ pôjdeme vlakom o 9,27 do Veľkej Lodiny. Z Veľkej Lodiny vyjdeme na Jánošíkovu baštu a z nej zídeme dolu do Kysaku. Z Kysaku sa do Košíc vrátime vlakom o 17,16. Lístky na vlak si prosím zožeňte na vlastnú päsť.

Nezabudnite si zobrať teplé oblečenie, pevnú a nepremokavú obuv, dostatok jedla a pitia a preukaz na bezplatnú vlakovú prepravu alebo ISIC (ak máte).

Ak sa chcete výletu zúčastniť, vyplňte nám, prosím, tento formulár, aby sme vedeli, koľko vás príde.

Tešíme sa na vás. :)

Vaši vedúci výletu

Zobraziť celý príspevok

Nové zimné série

Ahojte!

Leto sa nám už skončilo a s jeho koncom prichádzajú aj nové zimné série. Nájdete ich buď v sekcii úlohy, alebo v novom časopiseTak neváhajte a pustite sa do riešenia, aby sme sa stretli na zimnom sústredku. 

Tešíme sa na vás :)

Vaši vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Už je to oficiálne!

Na známosť sa všetkým dáva, 

že bol oficiálne zvolený termín výletu, a to konrétne 2.8. Stretneme sa na vlakovej stanici v Košiciach o 8:20, odkiaľ sa spoločne vyberieme vlakom o 8:43 do Kysaku. Po ceste navštívime i magický Obišovký hrad a cestu zakončíme v Ličartovciach, odkiaľ sa spoločne poberieme vlakom o 16:35 späť do Košíc. Lístky na vlak si prosím zožeňte na vlastnú päsť.

Nezabudnite si ich zobrať so sebou rovnako ako aj preukaz na bezplatnú prepravu vlakom/isic (v prípade, že nimi disponujete), dostatok vody a papania, opaľovací krém (alebo sa aspoň natrite ráno), repelent, pokrývku hlavy, pevnú obuv a hlavne dobrú náladu a úsmev na perách. 

Taktiež by sme boli radi, ak by ste nám vedeli vyplniť tento formulár, aby sme čo najlepšie vedeli, koľko vás príde. 

Veľmi sa na vás tešíme! <3 

Vaši vedúci výletu :). 

 

Zobraziť celý príspevok

Výletík

Čauko,

prázdniny sa už vo veľkom začali, tak prečo si ich ešte viac nespríjemniť a nespraviť si výlet? Preto by sme sa radi dozvedeli, kedy máte čas. Tak, ak by ste mali minútku a záujem sa zúčastniť, vyplňte tento dotazníček: https://doodle.com/meeting/participate/id/dPQ5n6Ae

Tešíme sa na vás na výlete :).

Vaši výlet vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie je už za rohom!

Školský rok sa pomaly schyľuje ku koncu a s tým prichádza letné sústredenie! Tí najúspešnejší z vás by si mali v mailových schránkach nájsť pozvánku (prípadne náhradnícku), v ktorej sa nachádza prihlasovací formulár, ktorý je potrebný vyplniť najneskôr do 5.6.2023 (aj v prípade, že sa sústredenia nechceš alebo nemôžeš zúčastniť).

Tešíme sa na vás na sústredení :)

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie druhej série

Čauko,

druhá séria je úspešne za nami a my vým ako vždy prinášame nový časopis so vzorovými riešeniami a novú výsledkovku. Svoje opravené riešenia môžete po prihlásení nájsť v sekcii úlohy.

Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

PF UPJŠ udelila STROMu bronzovú medailu

Pri príležitosti 60. výročia založenia Prírodovedeckej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika bola dňa 10.5. udelená nášmu združeniu bronzová medaila za dlhoročné aktivity pri práci s talentovanou mládežou. Ďakujeme PF UPJŠ za ocenenie našej práce a dlhoročnú spoluprácu, ktorá veríme, že bude pokračovať aj v budúcnosti. Blahoželáme fakulte k okrúhlemu výročiu.

Zobraziť celý príspevok

Prvá letná séria je znova za nami!

Čauko všetci :), 

podarilo sa nám uzavrieť prvú sériu úloh, a tak vám opäť prinášame vzorové riešenia príkladov v novom časopise. Na našej stránke v sekcii výsledky taktiež môžete vidieť priebežný bodový stav. Veríme, že vám nová séria prinesie ešte viac bodov a nových matematických znalostí. 

Vaši vedúci MATIKa.

Zobraziť celý príspevok

TMM 2023

Už tradične aj toto leto budeme organizovať Tábor mladých matematikov, ktorý sa uskutoční na Chate Slaná Voda v termíne 8.15. augusta 2023.

Nevieš, čo je to Tábor mladých matematikov, skrátene TMM? Je to tábor, ktorý je určený pre súčasných šiestakov základných škôlprvákov stredných škôl (a samozrejme tomu ekvivalentné ročníky viacročných gymnázií). Programom sa veľmi podobá na naše sústredenia, ktoré máte všetci tak radi, ale TMM je o 2 dni dlhšie, takže aj o 2 dni lepšie!

Tu nájdeš pozvánku s podrobnými informáciami a prihlasovací formulár. S prihlasovaním však dlho neotáľaj, kapacita tábora je obmedzená. Tešíme sa na Tvoju účasť!

Zobraziť celý príspevok

Zažili smE SET sústredení!

V období 22.1. až 10.2. sme zaradom zorganizovali sústredenia Matika, STROMu a Malynára. Ďakujeme vám, drahí účastníci, že ste si ich s nami užili a hlavne ďakujeme Nadácii ESET, ktorá každé z nich podporila nie len finančnou čiastkou, ale aj zaujímavými prednáškami z oblasti kyberbezpečnosti!

Zobraziť celý príspevok

Letný semester prichádza !

Zdravíčko !

Určite ste po skvelom sústredení plní chute a nadšenia pusťiť sa do nových úloh v očakávaní ďalšieho sústredka. Tie sú pre vás nachystané v časáku, čakajúcom len na vás !

Tak nečakajte a šup-šup, pustite sa do riešenia - do termínu ostáva už len 33 dní !

Zobraziť celý príspevok

2% z dane

Aj tento rok je možné venovať 2% (v niektorých prípadoch dokonca až 3%) daní verejnoprospešným organizáciám, ako sme
my.

Peniaze získané z 2% vStrome využívame na pokrytie časti nákladov spojených s aktivitami pre vás (kopírovanie časopisov,
poštovné, ceny na súťažiach, aktivity na sústredeniach,. . . ).

Chceme vás preto poprosiť, aby ste rodičom, členom svojej blízkej aj vzdialenej rodiny, susedom a kľudne aj cudzím
ľuďom na ulici porozprávali o našich aktivitách a poprosili ich, aby svojou troškou podporili našu dobrovoľnícku činnosť
a pomohli tým skupine mladých cieľavedomých ľudí zabezpečujúcich chod týchto úžasných seminárov, ktoré tak zbožňujete.
Porozprávajte im, čo pre vás znamená sústredenie, čo vám dáva riešenie úloh nášho seminára a vysvetlite im, že takto
podporia aj váš rozvoj a prispejú k zmysluplnému tráveniu vášho voľného času.

Potrebné informácie o tom, ako darovať 2%, nájdete na priradenej stránke zdruzenie.strom.sk/sk/zdruzenie/2percenta/. Radi
vám zodpovieme ľubovoľné otázky ohľadom našej ...

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie 2. série

Čaute!

Prvá aj druhá séria zimného semestra sú už za nami a my vám opäť prinášame ďalšie číslo časopisu, kde môžete nájsť vzorové riešenia príkladov druhej série ako i finálne poradie. Ďakujeme za ďalšiu sériu plnú nápadov a skvelých myšlienok a už sa tešíme na tú ďalšiu.

Koniec série tiež prináša naše vytúžené sústredenia, ktoré sú podporené Nadáciou ESET, čomu sa veľmi tešíme. Na e-mail by tým najlepším z vás mala prísť pozvánka so všetkými dôležitými informáciami. S ňou sa spája i prilasovací formulár, ktorý treba vyplniť do 9. januára. Tí z vás, ktorí ste tentokrát pozvaní neboli, nezúfajte, hneď ďalšia príležitosť vás očakáva v letnom semestri :).

Tešíme sa na vás,

vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Zhodnotenie prvej série

Ahojte!

Prvá séria je za nami. Vaše úspechy si môžete pozrieť v sekcii výsledky a vzorové riešenia v našom novom časopise. Avšak nezaháľajte. Termín druhej série sa neúprosne blíži a je najvyšší čas popasovať sa s ďalšími príkladmi.

Zobraziť celý príspevok

Mikulášsky výlet 2022

Ahojte!

Zvykom je, že každoročne sa na začiatku decembra organizuje mikulášsky výlet. Inak tomu nebude ani tento rok. Mikulášský výlet sa uskutoční 3. decembra 2022. Stretneme sa o 9,30 na autobusovej zastávke Lingov a cez Zelený dvor prejdeme na sídlisko Ťahanovce. Výlet zakončíme na autobusovej zastávke Belehradská približne o 16,00. Nezabudni si zobrať dostatok jedla a pitia, teplé oblečenie a pevnú, nepremokavú obuv.

Ak chceš prísť na výlet, vyplň, prosím, tento formulár, aby sme vedeli, koľko vás príde. Tešíme sa na vás! :)

Zobraziť celý príspevok

Máš problém?!

...s riešením originálnych úloh a vyhrávaním skvelých cien? Dúfame, že nie, keďže druhý ročník online súťaže Máš problém?! je už čoskoro tu!

Súťaž bude prebiehať 8.11.2022 od 8:00 do 20:00. Na samotné riešenie úloh budeš mať 60 minút, pričom si budeš môcť vybrať, kedy vo vyhradenom čase s riešením začneš. Nakoľko súťaž prebieha online, môžeš ju riešiť doma, alebo po dohode s tvojím vyučujúcim aj v škole, napríklad cez hodinu matematiky :) Všetky ostatné pravidlá, ako aj pokyny k prihláseniu, si môžeš prečítať tu.

Tých najúspešnejších čakajú vecné ceny a víťaz z každého ročníka dostane aj riadnu pozvánku na sústredenie Malynára alebo Matika (podľa kategórie, v ktorej súťažil). Preto neváhaj a čo najskôr sa zaregistruj tu!

Tešíme sa na Teba :)

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2022

Ahojte!

Leto sa nám už končí a my sme sa ocitli späť pri našich každodenných školských povinnostiach. Preto sme si pre vás pripravili výlet, počas ktorého sa môžete odreagovať, stretnúť sa so super ľuďmi a skvelo stráviť voľný čas. Stretneme sa v sobotu 8.10.2022 o 9:15 na električkovej zastávke Havlíčková, odkiaľ pôjdeme na Horný Bankov. Výlet ukončíme na autobusovej zastávke KVP Kláštor s predpokladaným návratom okolo 16:00. Riešenie našich seminárov vôbec nie je podmienkou účasti na výlete.

Ak vás to zaujalo, vyplňte prosím tento formulár, nech vieme, s koľkými účastníkmi máme rátať. Nezabudnite si zobrať jedlo, pitie a obuv vhodnú do lesa. V prípade otázok kľudne napíšte komentár pod tento príspevok alebo email na adresu oliver.seman@strom.sk

Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Zimné série sú tu!

Letné prázdiny sú už za nami a školský rok je už v plnom prúde. No a my si opäť raz dovolíme do tohto prúdu pridať zopár zaujímavých príkladov, ktoré môžete nájsť v sekcii úlohy alebo v novučičkom časopise, ktorý môžete nájsť v sekcii časopisy. Tak teda neváhajte, zahoďte letnú lenivosť za hlavu, pospomínajte na všetko, čo ste cez prázdniny pozabúdali a hor sa na to! Veď tých najlepších, ako vždy, čaká večná sláva a úžasné sústredenie.
Tešíme sa na vaše originálne a nápadité riešenia.

Vaši vedúci.

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav je späť!

Ahojte,

konečne sa do starých koľají vracia tohtoročný Lomihlav. 21. ročník súťaže sa uskutoční 9.12.2022 na Gymnáziu na Alejovej 1 v Košiciach. Lomihlav je matematická súťaž štvorčlenných družstiev žiakov 7. - 9. ročníka základných škôl a príslušných tried viacročných gymnázií. Všetky ďalšie podrobnosti nájdete v pozvánke alebo na podstránke súťaže

Registrovať sa môžete cez formulár do 28.11.2022 . Počet družstiev je obmedzený, preto prihláste svoje tímy čo najskôr. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

PriMaT - denný tábor!

S radosťou vám oznamujeme, že sme pre vás tento rok pripravili letnú novinku! Je ňou denný tábor PriMaT, určený najmä pre budúcich štvrtákov až siedmakov základných škôl. Bude sa konať 11. - 15. júla v Košiciach a okolí. Okrem nových (alebo aj starých) kamarátov a super vedúcich sa stretnete s programom plným športu, prírody, ale aj originality a trochu matematiky. Tak ak ešte v tom termíne nemáš dovolenku, nečakaj a prihlás sa. Viac informácií sa dočítate na podstránke denného tábora. Registrovať sa môžete pomocou tohto formuláru. Na všetkých sa veľmi tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie

Ahojte!

Máme leto, máme príma leto a s ním aj sústredenie plné zábavy! Tí najúspešnejší z vás by už mali mať vo svojích mailových schránkach pozvánky (náhradnícke) , tak si ich čím skôr skontrolujte, a taktiež nám prosím vyplňte priložený prihlasovací formulár.

S láskou, Vaši MATIKovskí vedúci

P.S. Nevieme sa dočkať :)

Zobraziť celý príspevok

Ukončenie 1, série

Ahojte!

Je to tu, prvá séria je za nami! Nový časopis s priebežným poradím i vzorovými riešeniami už môžete nájsť na našej stránke. Vaše opravené riešenia si môžete pozrieť v sekcii úlohy. Tešíme sa na druhú várku vašich riešení :D

Vaši vedúci

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2022

Ahojte!
Keďže sa nám už zvoľnili opatrenia a zorganizovať výlet je už možné, tak sme sa rozhodli pre Vás jeden výlet prichystať. Všetko, čo preto musíte urobiť, je vyplniť tento dotazník, aby sme vedeli, koľko Vás bude a prísť v sobotu 14.5.2022 na zraz. Zraz bude o 9,15 na električkovej zastávke Havlíčkova. Odtiaľ sa poberieme na Košický hrad. Predpokladaný návrat späť je okolo 16,30.
Nezabudnite si zobrať jedlo, pitie a pevnú obuv (nielen) do lesa. Tešíme sa na Vás. :)

Zobraziť celý príspevok

Chyby v druhej letnej sérii

Občas sa nám stane, že nám zo zadania úlohy vypadne dôležitá informácia, bez ktorej sa dané zadanie výrazne zmení. Tentokrát sa nám to bohužiaľ stalo až vo dvoch úlohách druhej série letného semestra (ide o úlohy 3 a 5). Opravené zadania nájdete v sekcii Úlohy a v elektronickej verzii časopisu.

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2022

Aj tohto roku pre vás chystáme Tábor mladých matematikov, a to v termíne 12. - 19. augusta 2022 na Chate Radzim pri obci Vyšná Slaná. Pozvánku s podrobnými informáciami nájdeš tu a prihlasovací formulár tu.

Ešte neviete, čo je TMM? Ide o 8-dňový pobyt podobný sústredeniu, avšak o niekoľko dní dlhší - preto je o niekoľko dní lepší! TMM je určené pre budúcich siedmakov (resp. sekunďanov) až druhákov stredných škôl (resp. tretiakov 5-ročných gymnázií a sexťanov). Počet miest je ale obmedzený, takže s prihlásením dlho neotáľajte!

Tešíme sa na vás. :)

Zobraziť celý príspevok

2 percentá pre STROM

Termín podania daňových priznaní sa blíží, a tak vás chceme ešte raz poprosiť, aby ste venovali svoje 2 percentá práve nám. Podrobné inštrukcie a predvyplnené tlačivo nájdete tu.

Zobraziť celý príspevok

Jarný Lomihlav

20. ročník Lomihlavu sa uskutoční ešte tento školský rok v náhradnom jarnom termíne, a to v piatok 29.4.2022 na pôde Gymnázia, Alejová 1 v Košiciach! Lomihlav je matematická súťaž určená pre žiakov 7. - 9. ročníka základných škôl a príslušných tried osemročných gymnázií. Viacero podrobností sa dozviete v pozvánke alebo na podstránke súťaže.

Prihlasovať sa môžete cez formulár do 11.4.2022, avšak kapacita je obmedzená, preto neváhajte a prihláste sa čím skôr. Tešíme sa na vás.

Zobraziť celý príspevok

Mikrosústredenie P-MAT v Košiciach

Ahojte!
Ak vás zaujímajú a bavia sústredenia a chcete si vyskúšať niečo podobné, iba v menšom, chceli by sme dať do povedomia mikrosústredenie, ktoré organizuje P-MAT v sobotu 19.3. v Košiciach (čiže deň pred začiatkom nášho sústredenia). Je to jednodňová akcia so zaujímavým programom a stále je kopec miest voľných, tak ak by si mal záujem, viac informácií môžeš nájsť na ich webe :)
Zobraziť celý príspevok

HURÁ! Bude sústredenie

Ahojte! Veríme, že opäť nastal ten čas, kedy sa uvidíme naživo na sústredení - konkrétne 20.3. - 25.3. v Juskovej Voli. Takže ak sa už aj ty nemôžeš dočkať, tak si skontroluj mail, kde nájdeš svoju (náhradnícku) pozvánku a vyplň nám čo najskôr prihlasovací form (: 

Krátky dodatok - sústredenia MATIKa a MALYNÁRa sme spojili do jedného velkého parádneho sústredenia, takže sa určite máš na čo tešiť (:

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je tu!

Ahojte!

Prichystali sme pre vás nové časáky plné nových zaujímavých príkladov. Aj keď je termín ešte ďaleko, môžete sa pustiť do nových úloh, aby toho na poslednú chvíľu nebolo veľa.

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie nebude, online víkend áno!

Keďže nevieme, či a za akých podmienok bude možné zimné sústredenie zorganizovať, rozhodli sme sa ho neorganizovať v pôvodnom termíne. Predbežne predpokladáme, že bude možné zorganizovať ho niekedy v druhej polovici marca. O prípadných zmenách vás budeme informovať.

Zároveň by sme vám chceli dať príležitosť užiť si atmosféru sústredenia aspoň trochu. Preto sme sa rozhodli zorganizovať online víkend, ktorý sa začne poobede v piatok 28.1. a končiť bude v nedeľu 30.1. Podrobnosti aj s prihláškou nájdete časom na našom webe a budeme vás informovať aj e-mailom (na adresu uvedenú vo vašom profile).

Zobraziť celý príspevok

2. séria je za nami!!

Čauko!

Vianoce prinášajú príjemnú náladu, mnoho chutných koláčov či stretnutie rodiny a tvoji milovaní MATIK-ovskí vedúci prinášajú koniec druhej série ako i zimného semestra. Nový časopis so vzorovými riešeniami a konečným poradím už čaká iba na teba! Najúspešnejším spomedzi Vás gratulujeme!  Ak ti tento semester nevyšiel, nezúfaj. Tento školský rok nás predsa ešte čaká letný semester. 

Tvoji MATIK-ovskí vedúci

Zobraziť celý príspevok

Uzavretie prvej série

Ahoj!

Podarilo sa nám úspešne uzavrieť prvú sériu MATIK-a, a tak Ti prinášame časopis spolu so vzorovými riešeniami a poradím. Pozor však! Termín druhej série už nezvratne klope na dvere. Preto neotáľaj, rýchlo zober pero do ruky a šup-šup spísať riešenia druhej série!

Tvoji MATIK-ovskí vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2021 dočasne zrušený

Ahojte,

bohužiaľ kvôli aktuálnej situácii a nariadeniam sme nútení Lomihlav v plánovanom termíne tento rok zrušiť. Radi by sme ho však zorganizovali v neskoršom termíne, keď to už situácia dovolí.  Ak to bude aktuálne, tak sa určite všetky podstatné informácie objavia na našich stránkach.

Zatiaľ môžete riešiť aspoň náš seminár Matik a spolu s nami dúfať, že sa na Lomihlave tento školský rok predsa len uvidíme :)

Zobraziť celý príspevok

Máš problém?!

...my hneď niekoľko. A radi sa s nimi podelíme ;)

Súťaž Máš problém?! je späť s novými problémami, trošku novšími pravidlami a, čo je najlepšie, aj novými cenami! Ten najlepší z každého ročníka dostane navyše exkluzívnu pozvánku na najbližšie sústredenie Matika alebo Malynára (podľa toho, v akej kategórii súťaží).

Súťaž sa uskutoční 3.11.2021, pričom si opäť môžeš vybrať čas, ktorý ti v priebehu dňa najviac vyhovuje. Na súťaženie budeš mať hodinu a súťaž bude bežať od 11:00 do 17:00. Zmena: Oproti pôvodnému plánu (súťaž mala byť ukončená o 15:00) sme časové okno na súťaž predĺžili o 2 hodiny, aby ste ju stihli aj pokiaľ ju nemôžete robiť zo školy :)

Prípadne sa môžeš dohodnúť s pani učiteľkou, aby ste sa súťaže zúčastnili viacerí rovno zo školy, napríklad v rámci hodiny matematiky :)

Tak už neváhaj a rovno sa prihlás tu, alebo si prečítaj viac tu.

Zobraziť celý príspevok

Ďalší výlet!

Ahojte!

Leto je už dávno za nami. Vymenili ho pochmúrne časy padajúcich listov, dlhých večerov a škaredého počasia. Určite všetci hútate, ako si skrášliť toto smutné obdobie. Našťastie sme pre vás pripravili ideálne riešenie. Ďalší jesenný výlet! Neváhajte a poďte si s nami užiť deň plný zábavy a kamarátov.

Všetko čo preto musíte spraviť je prihlásiť sa v tomto dotazníku a prísť 30.10. o 9:30 na autobusovú zastávku Moskovská. Odtiaľ sa vyberieme na túru na Bukovec. Zoberte si so sebou dostatok jedla a vody, teplé oblečenie, obuv vhodnú do lesa a rúško alebo respirátor. Predpokladaný koniec je cca o 17:30. Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Kôš 2021 sa blíži

Ak by ste to ešte náhodou nevedeli, Kôš bude aj tento rok online a zadarmo a uskutoční sa už za dva týždne, 16. októbra. Všetky informácie a prihlasovanie nájdete TU.

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester matika je tu!

Čauko!

Neexistuje lepší spôsob ako prežiť náročný začiatok školského roka, než si započítať trochu matematiky, preto vám prinášame čerstvý časák aj s novou sadou úloh!  

Okrem toho prinášame dve zmeny:

 • Zmenili sme bonifikáciu na základe ročníkov, viac sa dočítate v pravidlách.
 • Projekt IT Akadémia skončil, teda nepotrebujete byť nikde registrovaní. (okrem našej stránky samozrejme)

Veľa šťastia v rátaní!

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2021

Ahojte!
Rozhodli sme sa pre vás prichystať výletík. :) Výlet sa bude konať 25.9. a stretneme sa na električkovej zastávke na Havlíčkovej o 9,20. Odtiaľ sa peši presunieme do Čermeľa, neskôr pôjdeme z Čermeľa na Hrešnú. Predpokladaný koniec výletu je okolo 17,00.

Nezabudni si zobrať:
- niečo na jedenie a niečo na pitie
- rúško alebo respirátor (kvôli pandemickej situácii)
- nejaké topánky (aj) do lesa

Keďže chceme pre vás výlet urobiť čo najlepší, budeme potrebovať vedieť, koľko vás bude, preto prosím vyplňte tento dotazník: https://docs.google.com/forms/d/1eB01xxz2YuvDX1tLmBWFRe4f2TbI1LcRCWXErOKYpUQ

Zobraziť celý príspevok

Chystáme sústredko

Letný semester Matika sa končí. Veríme, že s ním končia aj náročné časy podivných udalostí, ktoré prevrátili celý svet naruby. Aj napriek komplikáciám vo svete ste úlohy riešili, a tí najúspešnejší z vás by už mali mať vo svojich e-mailových schránkach nový časopis aj pozvánku na sústredenie, ktoré chystáme. Nevieme však, či bude, pretože to závisí len od opatrení, ktoré budú vtedy v platnosti. Viac informácií nájdete v samotnej pozvánke.

Poľavil/a si tento rok a nedostal/a si sa na sústredko? Nezúfaj! V lete organizujeme Tábor mladých matematikov, ktorý už dostal zelenú, takže ak ti už nejaké to sústredko chýba, neváhaj ani chvíľu a klikaj sem! Neotáľaj pridlho, počet miest je obmedzený!

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria je za nami

Čauko!

Apríl sa neodvratne chýli ku koncu a s ním aj koniec 1. série Letného semestra. Preto vám prinášame časopis so vzorovými riešeniami a priebežným poradím. Ale pozor, termín druhej série sa už blíži! Preto neotáľajte a šup šup počítať. Prajeme vám veľa šťastia a kreatívnych nápadov :)

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2021

Aktuálna situácia nie je ideálna, určite už nikoho z vás nebaví sedieť doma! Leto sa však nezadržatelne blíži, a my naozaj veríme, že zažijeme prázdniny také, na aké sme zvyknutí. Určite sa na leto tešíte a premýšľate, ako ho strávite. Aj tento rok je tu pre vás TMM (Tábor mladých matematikov)! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 23. augusta až 30. augusta 2021 v ŠvP Detvianska Huta. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v POZVÁNKE. Už sa na vás všetkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Nová online súťaž!

Ahojte!

Hoci stretnúť sa nemôžeme, nezanevreli sme na vás! Prinášame vám novú online súťaž Máš problém?! v ktorej môžete jednu hodinu svojho poobedia venovať porovnávaniu svojich schopností rátania úloh, resp. problémov so svojimi rovesníkmi a zároveň si zasúťažiť o nejaké tie ceny :D

Tak neváhajte a prezrite si stránku Máš problém?! pre viac informácií alebo sa rovno zaregistujte!

Tešíme sa na vás! 

Zobraziť celý príspevok

Online výlet

Ahojte,

Keďže je doba, aká je, možno by ste o tomto čase nečakali príspevok o Jarnom výlete. Máme však dobré správy – výlet bude. Hoci sa nemôžeme stretnúť naživo a ísť spolu niekam, online priestor je bez možnosti nakazenia, a preto bude výlet online.

Bude prebiehať v sobotu 20.3 od 9:00 na Discorde. Zavolaj aj všetkých spolužiakov a kamarátov, aby bola väčšia sranda. Predpokladaný koniec je okolo 19:00.

Ak nemáš Discord, tu si ho môžeš nainštalovať, ale nemusíš, keďže Discord funguje aj ako webová verzia. Ak si nikdy nerobil/a s Discordom a po vytvorení účtu si úplne stratený/á, napísali sme pre teba krátke základy používania.

Tešíme sa na vás:)

Zobraziť celý príspevok

2% z dane pre STROM

Nadišiel čas priznaní. Konkrétne daňových priznaní. To síce môže znieť desivo, ale ako všetky desivé veci ako nerovnosti, hodinové prednášky alebo behanie po dedine aj toto dokáže STROM premeniť na niečo úžasné. Na to však potrebujeme vašu pomoc. Presvedčte rodinu, kamarátov, známych aj neznámych, ktorí platia dane, aby darovali 2% z dane STROMu. Vďaka nim môžu byť naše súťaže a sústredká lacnejšie a dostupnejšie, budeme môcť kúpiť viac vodných pištolí, reflexných viest alebo celaskonu. Všetky potrebné informácie nájdete na https://zdruzenie.strom.sk/sk/zdruzenie/2percenta/. Tak hurá do presviedčania!

Zobraziť celý príspevok

Elektronické odovzdávanie v letnom semestri

Ahojte,

bohužiaľ situácia je stále problematická, a preto vás chceme poprosiť, aby ste naďalej všetky svoje riešenia úloh odovzdávali výlučne elektronicky na našej stránke neposielali ich poštou.

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie. 

Veríme, že to pre vás už nepredstavuje problém. Dúfame, že vám naše semináre aspoň trochu spestria život :)

Zobraziť celý príspevok

Letná séria je tu!

Je tu nový rok a s tým príchádza mnoho nových výzviev a dobrodružstiev. A hoci niekde ešte sneží a mrzne, vietor nám zavanul už aj novú letnú sériu. Tak neváhajte a pustite sa do riešenia príkladov, alebo si pozrite nový časopis.

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Tento rok sa to týka aj riešiteľov z Bratislavského kraja.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím na Prihlásiť sa. 

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte ...

Zobraziť celý príspevok

Zimné online sústredko je tu!!!

Bude sa konať od 8.2. do 14.2. a bude plné úžasného programu, o ktorom sa viac dočítaš v sekcii online sústredenia. Nezabudni sa na zimné online sústredko prihlásiť do 5.2. týmto formulárom! Pokyny k vypĺňaniu formulára nájdeš tiež v sekcii online sústredenia. Tešíme sa na teba!

Zobraziť celý príspevok

Zimné online sústredko

Ahojte, prichádzajú nové informácie o online sústredku!

Pripravujeme stránku, na ktorej sa to celé bude diať. Tam potom nájdete všetky presnejšie informácie. Takže ak chcete prísť, sledujte nás na tejto stránke, kam pošleme link hneď ako to bude možné. Sústredko sa bude konať 8.2.-14.2. počas školského týždňa v poobedných hodinách, aby ste nevynechali školu, a cez víkend začneme možno trošku skôr. Ak by ste potrebovali, skúsime Vás ospravedlniť z robenia domácich úloh. Neváhajte a príďte!

Tešíme sa na Vás :)

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester končí

Druhá séria je za nami a vy sa už určite neviete dočkať, kedy si pozriete vzorové riešenia v časopise, či výsledné poradie. Tiež si nezabudnite pozrieť svoje opravené riešenia, ktoré nájdete presne tam, kam ste ich nahrávali pri odovzdávaní, čiže v sekcii úlohy. Nezabudnite sa však na stránke prihlásiť na svoj účet.

Ako už iste tušíte, zimné sústredenia sa nebudú môcť konať. Ak sa situácia zlepší, tak by sme radi sústredenia zorganizovali neskôr v priebehu školského roka. Všetky informácie sa potom dozviete na našej stránke. Aby ste však neboli o zimné sústredenia úplne ukrátení, pokúsime sa vám to opäť vynahradiť online formou. Takže sledujte stránku, lebo informácie o online sústredku sa tu objavia už čoskoro!

Zobraziť celý príspevok

Uzavretá prvá séria

Ahojte! Dočkali ste sa konca prvej série, s ktorým sme na stránku tiež nahrali nový časopis. Taktiež si môžete pozrieť výsledky v uzavretom poradí. Prajeme veľa šťastia a nápadov do druhej série!

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2020 nebude :(

Ahojte! Vzhľadom na dnešnú situáciu vo svete a opatrenia týkajúce sa pandémie bohužiaľ nebude možné tohto roku zorganizovať Lomihlav. Radi by sme uskutočnili Lomihlav dodatočne, no nič nesľubujeme, keďže nikto z nás netuší, ako sa bude situácia vyvíjať. Informácie o prípadnom novom termíne Lomihlavu potom nájdete tu, na stránke, preto ju nezabudnite sledovať.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výletík 2020

Čautee!!
Určite ste všetci čakali, ako sa situácia vyvinie a či sa 10.10.pôjde na výlet..
Máme dobré správy: výlet sa zajtra (10.10.) uskutoční. 

Samozrejme, budeme dodržiavať vládne nariadenia, preto musí mať každý rúško ( naozaj na to nezabudnite ) a budeme dodržiavať rozostupy. Taktiež si doneste svoju vodu a jedlo.
Stretneme sa zajtra o 9:30 na Havlíčkovej, pôjdeme na Alpinku a rozlúčime sa okolo 14 tej na Baránku.
Dúfame, že vás nič neodradí a spolu zažijeme kopec srandy.

Tešíme sa na vás !

Zobraziť celý príspevok

Kôš bude!

Radi by sme vám oznámili, že aj napriek momentálnej situácii sa môžete zúčastniť našej šifrovacej hry Kôš, ktorá sa uskutoční 24.10. Prečo? Pretože bude online. Preto sa nebojte, vyniesť smetie môžete tento rok z pohodlia domova. Pre viac info si pozrite stránku alebo náš Facebook. Tak neváhajte, zostavte tím a zašifrujte si spolu s kamarátmi!

Zobraziť celý príspevok

Elektronické riešenia

Ahojte,

vzhľadom na aktuálnu situáciu si bohužiaľ musíme zopakovať oznam z minulého semestra a opäť vás poprosiť, aby ste všetky svoje riešenia Malynára/Matika neposielali poštou, ale odovzdávali ich vylúčne elektronicky na našej stránke

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie. 

Minulý semester ste to všetci super zvládli, tak veríme, že ani teraz to nebude žiaden problém. Príjemné riešenie (:

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2020

Ahojte,

výlet sa síce blížil, ale súčasná situácia sa zhoršuje (nielen pandemická, ale hlavne tá s počasím) a v tomto období by nebolo dobré, keby niekto ochorel. Takže vám s ľútosťou oznamujeme, že výlet sa zajtra - 26.9. ruší. Nezúfajte však, ak to situácia dovolí, o 2 týždne (10.10.) sa na vás tešíme :))

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2020

Čaukooo!
26.9. je európsky deň jazykov, svetový deň srdca, medzinárodný deň nepočujúcich, ale je to aj deň nášho Matik výletu (Hurá!).

Stretneme sa o o 9:30 na električkovej zastávke Havlíčkova, odkiaľ sa spolu vyberieme na Alpinku, kde cestou toho kopec zažijeme. Predpokladaný návrat je o 15:00.  

Trasa je celkom easy, avšak budeme chodiť po lese, tak sa na to radšej vhodne obujte a oblečte :)
Ešte so sebou určite nezabudnite rúško (však vieme - Corona), jedlo a niečo na pitie.

Samozrejme chceme vedieť, kto sa chystá na túto super udalosť, preto prosím potvrďte svoju účasť v ankete.

https://forms.gle/wRayB7kmRRMKVn9V8

Tešíme sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Škola je tu a s ňou aj semináre!

Listy stromov sa začínajú farbiť dúhovými farbami, a preto sa aj listy našich korešpondenčných seminárov zafarbili príkladmi. Po niekoľkomesačnej prestávke sa teda opäť raz môžeš vrhnúť na riešenie úloh, ktoré sme pre teba počas leta pripravili. A prečo by si to mal robiť? Odhliadnuc od toho, že ťa to isto baví a rád sa zlepšuješ, nech ťa motivuje aj to, že najlepší sa budú znova môcť zúčastniť našich zimných sústredení. Preto neváhaj a otvor časopis alebo len pozri príklady.

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Tento rok sa to týka aj riešiteľov z Bratislavského kraja.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň ...
Zobraziť celý príspevok

Letný výlet pt.2

Čaute! 

S blížiacim sa termínom výletu Vám o ňom prinášame všetky potrebné informácie. 2. augusta sa stretneme na AUTOBUSOVEJ stanici v Košiciach o 9:30, odkiaľ sa autobusom dopravíme do Skároša, kde začne náš výlet. Nohy nás zavedú až do Ždane, odkiaľ nás autobus zase donesie do Košíc. Predpokladaný príchod je 17:30. Odporúčame si zobrať dlhé nohavice a repelent na kliešte, keďže všade v okolí sa vyskytuje mnoho hmyzu. Tešíme sa na Vás,

Vaši MATIK vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

Online sústredenia sú za nami

Sústredenia boli tento krát určené pre všetkých, ktorí sa chceli zabaviť a nie len pre tých najvyššie umiestnených. Takmer každý deň ste sa mohli tešiť na hru, kde ste sa aspoň takto na diaľku stretli s ostatnými účastníkmi a vedúcimi. Hry boli naozaj rôznorodé - od klasických "sústredkových" ako sú šarády a byrokracia sme sa dostali až k čisto online hrám ktoré na žiadnom inom sústredku nemáte šancu zažiť :)

Ku koncu, keď nám to epidemiologická situácia dovolila, tak sme dokonca zorganizovali výlet, kde sme sa mohli konečne stretnúť naživo. Avšak aj toto prebiehalo trochu netradične - výletovali sme až v troch mestách na Slovensku!  Na záver už tradične nasledovalo vyhodnotenie aj s diplomami. Počas sústredení sme samozrejme nezabudli ani na prednášky a bonusom bývalo večerné čítanie na dobrú noc :)

Ak ste sa náhodou sústredení nemohli zúčastniť, tak nemusíte zúfať, máme tu niečo aj pre vás - online hry zo sústredka nájdete stále dostupné ...

Zobraziť celý príspevok

Budeš nám chýbať Robo

Vo veku 39 rokov nás 4. júla 2020 nečakane opustil náš kolega, priateľ a predseda Združenia STROM Róbert Hajduk. Robo sa narodil 21. mája 1981 v Michalovciach. V združení sa začal venovať dobrovoľníckej činnosti už počas štúdia na vysokej škole. Od roku 2011 bol predsedom združenia STROM a v posledných štyroch rokoch zastrešoval spoluprácu s Univerzitou Pavla Jozefa Šafárika na národnom projekte IT Akadémia – vzdelávanie pre 21. storočie.

Robo bol nenahraditeľným článkom medzi nami a univerzitou, medzi formalitami bežného sveta a aktivitami, ktoré sa snažíme v našom združení prinášať žiakom a študentom. Aj v dobe, keď už semináre aktívne neopravoval a nezúčastňoval sa na sústredeniach, nám neúnavne pomáhal vysporiadať sa s fungovaním združenia a preberal na seba množstvo práce, ktorú nikto iný nechcel a často ani nevedel urobiť. Nezabúdal nás pochváliť, keď sme zvládli niečo dobre a pokarhať, keď sme nedodržiavali termíny. Aj vďaka nemu STROM dnes stále funguje a ...

Zobraziť celý príspevok

Zmena ubytovne na TMM

Bohužiaľ, aj keď sme už istú dobu mali záväzne objednanú ubytovňu pri Počúvadlianskom jazere, majiteľ tejto ubytovne sa rozhodol, že pred nami uprednostní väčšiu skupinu. Lepšie ako zmeniť termín tábora nám však prišlo vybrať inú ubytovňu. Tohtoročné TMM sa teda nebude konať v Penzióne pod Sitnom pri Počúvadlianskom jazere, ale v Hoteli Junior Piatrová na okraji Vrútok. Kvôli načasovaniu spojov sa tým pádom zmenili časy zrazov, všetky zmeny nájdete v aktualizovanej pozvánke.

Zobraziť celý príspevok

Dotazník k novej stránke

Ahojte, chystáme pre vás novučičkú stránku a chceme, aby sa vám páčila čo najviac. Preto by sme vás chceli poprosiť o vyplnenie tohto dotazníka, ktorý je ako pre riešiteľov, tak pre učiteľov, rovnako aj pre rodičov a aj pre všetkých ostatných, ktorí sa objavia na týchto stránkach. Veríme, že si na to nájdete pár minút a pomôžete tým nielen nám, ale aj sebe pri budúcom prehliadaní našej stránky :)

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je už za nami!

Konečne je je to tu, druhá séria je za nami! Časopis sme, bohužiaľ, nemohli zaslať až k vám, ale stále ho môžete nájsť aspoň na stránke, spolu s celkovým poradím. Avšak, tento rok sa sústredenia neuskutočnia v klasickej forme, vzhľadom na celkovú situáciu. To však neznamená, že vaša snaha bola len tak zahodená. Pripravujeme pre vás aspoň ako-takú náhradu v podobe online sústredení. Viac informácií nájdete tu.

Tešime sa na vás :)

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenia

Letné sústredenia Malynára a Matika sa v plánovanej podobe tento rok neuskutočnia. Ani nám sa to nepáči. Napriek všetkému vám môžeme s radosťou oznámiť, že ste neriešili zbytočne. Na dvanástich starostlivo vybraných príkladoch ste si svoje matematické schopnosti nielen otestovali, ale najmä precvičili a zveľadili. Ak náhodou ešte stále túžite po ďalšej odmene, čítajte ďalej.

Hoci bežné sústredenia nebudú, nebudeme si ani my namiesto chystania sústredenia iba tak nečinne sedieť na zadkoch a čumieť na steny. Už teraz pre vás pripravujeme kvalitnú náhradu sústredka. Informácie časom pribudnú tu na stránke.

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria je uzavetá!

Je to tak! V období, kedy názvy dní už veľmi nedávajú zmysel, je raz za čas na čase si pripomenúť, čo to ten spomínaný čas je. Teda dnes je ŠTVRTOK 30.4. a s ním pribudli na stránku nové časáky. Taktiež si môžete pozrieť, ako ste sa v prvej sérii umiestnili.  No týmto sa všetko nekončí, pretože keďže každý potrebuje kamaráta, aj série bývajú dve. Tá druhá má termín v PONDELOK 4.5., takže nemrhajte "časom" a pustite sa popri všetkých činnostiach, ktoré vám na robenie ešte ostali, aj do rátania.

Zobraziť celý príspevok

Elektronické odovzdávanie 1. série

Ahojte,

vzhľadom na aktuálnu situáciu by sme vás chceli poprosiť, aby ste všetky riešenia prvej série Matika neposielali poštou, ale odovzdávali ich vylúčne elektronicky na našej stránke, keďže k poštovým riešeniam sa nebudeme vedieť dostať.

Najviac oceníme riešenia písané na počítači, prípadne oskenované riešenia, no samozrejme, ak takúto možnosť nemáte, tak sú v poriadku aj fotky. V takom prípade sa prosím pokúste o čo najlepšiu kvalitu, aby sme to po vás vedeli prečítať (: (použite nejakú šikovnú aplikáciu na fotenie dokumentov, napr. túto). Riešenia na stránku nahrávajte vo formáte PDF. Podrobnejšie informácie k tomuto aj k tomu, ako riešenia elektronicky odovzdávať, nájdete v sekcii Pravidlá - Elektronické odovzdávanie.

Ďakujeme za pochopenie a dúfame, že vás táto drobnosť neodradí v odovzdaní vašich riešení, na ktoré sa už tešíme. Prajeme veľa dobrých nápadov (:

Zobraziť celý príspevok

Dve percentá

Bez peňazí ani kura nehrabe (toto našťastie neplatí o dobrovoľníkoch, priateľoch, rodine a iných láskavých ľuďoch). Aj preto je fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete vy aj pomocou 2% z vašich daní. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac, ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook.

Formulár "Vyhlásenie" fyzických osôb o poukázaní 2% (3%) z dane za rok 2019 (Stiahnite tu ako editovateľné.pdf) Údaje v ňom o Združení STROM sú už predvyplnené. Údaje o prijímateľovi, ktoré je potrebné vyplniť vo "Vyhlásení" (v daňovom priznaní):

 • IČO: 31982336 (kolónka sa vypĺňa zľava)
 • Právna forma: Občianske združenie
 • Obchodné meno (názov): Združenie STROM
 • Sídlo - Ulica: Jesenná
 • Sídlo - číslo: 5
 • Sídlo - PSČ: 041 54
 • Sídlo - Obec: Košice

Detailný postup krokov nájdete na ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je tu!

Chladná zima sa čochvíľa zmení v prívetivú a príjemnú jar a s ňou ako vždy na lúku vašich voľnočasových aktivít prikvitávajú aj pestrofarebné príklady letného semestra. Nezaspite teda na vavrínoch a vrhnite sa do riešenia, nech si môžete koncom školského roka užiť nejaké to sústredenie!

 

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím ...
Zobraziť celý príspevok

TMM 2020

Určite sa už všetci tešíte na leto a rozmýšlate, ako si ho čo najlepšie užiť. Naštastie je tu pre vás aj tento rok TMM! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 16.8. - 23.8. v penzióne pod Sitnom na Počúvadlianskom jazere. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v  POZVÁNKE. Už sa na vás všetkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet

Čaute! 

Len pred chvíľou sa minul Valentín, nuž a my by sme vám z lásky radi podarovali opäť ďalší jarný výlet! Preto, ak si pripravený zažiť kúsok dobrodružstva, užiť si deň s priateľmi a dobre sa najesť, príď ráno 1. marca o 9 na železničnú stanicu do Košíc. Odtiaľ sa vyberieme vlakom o 9:27 do Margecian, kde sa môže naše dobrodružstvo začať. Predpokladaný návrat je o 18:00. Nezabudni si kúpiť lístok na vlak, priniesť si veľa dobrej nálady a kopu jedla. Tešíme sa na teba.

Tvoji MATIK vedúci <3

Zobraziť celý príspevok

Vianočný duch klope na dvere... Alebo je to sústredenie?

Časy vianočné klopú na dvere, so sebou prinášajú pohodu, zaslúžený oddych, prázdniny, možno nejaký ten sneh... no a samozrejme nový časopis Matika! Tí nedočkavejší z vás si už isto všimli, že na stránke máme uzavreté poradie zimného semestra. To znamená jediné - zimné sústredko sa nezadržateľne blíží! Časopisy, aj s pozvánkami pre tých najlepších z vás, už sú na ceste, veríme, že sa ich dočkáte do Vianoc ;). Ak ste pozvánku už náhodou dostali, určite dlho neotáľajte a vyplňte nám prihlášku, a to aj keď o sústredenie záujem nemáte.

Tešíme sa na vás všetkých, s ktorými sa uvidíme na sústredení! ;)

No a vy ostatní, ktorým to tentokrát nevyšlo, nezúfajte, nielen sústredenia sú za rohom, ale aj letný semester, ktorý k nám zavíta hneď keď budú dni konečne dlhšie... Tak určite sledujte našu stránku, aby vám nový semester neunikol! :)

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub 2019

Tradične v čase vianoc sa bude konať Vianočný Maxiklub, čo je vianočné stretnutie STROMákov! Vítaní sú všetci, účastníci, vedúci, bývalí vedúci a každý, kto má rád strom a stromákov. Stretneme sa 21.12. o 15:00 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5 v Košiciach, ktorá nám bude k dispozícií do 18.00. Okrem seba nezabudnite doniesť aj vianočnú náladu a nejaké fajné jedlo, určite sa zíde :). 

Zobraziť celý príspevok

Mikulášsky výlet

Ho ho ho! Výlet je tu a my už vieme jeho termín: 7.12. (v sobotu). Ako ste sa už isto dočítali z letáčika alebo minulého príspevku, stretneme sa o 8:10 pred železničnou stanicou v Košiciach, o 8:20 na MHD zastávke Havlíčkova a o 8:20 na železničnej stanici v Margecanoch. Zo zrazov sa presunieme na Jahodnú, môžete teda prísť aj priamo tam, ak vám to tak viac vyhovuje. O 9:10 vyrazíme z Jahodnej na Lajošku. Po ceste si zahráme kopu super hier a čaká na vás aj mikulášske prekvapenie. Návrat je plánovaný autobusom z Hýľova o 15:56, čiže okolo 16:40 budeme v Košiciach. Samozrejme nezabudnite na teplé oblečenie, vhodnú obuv, jedlo na celý deň a nejaké drobné na autobusy, ktorými sa odvezieme tam a späť. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Séria je uzavretá!

Oficiálne vyhlasujem prvú sériu za uzavretú! Opravené riešenia ste snáď už všetci obdržali, neostáva vám nič iné len poctivo riešiť ďalej. Prajeme vám do rátanie veľa síl, sústredenie čaká na tých najlepších z vás!

Zobraziť celý príspevok

Bude výlet! Ale kedy?

Ahojte! Okrem toho, že Vám tohto roku Mikuláš nadelí kopu sladkostí, Vaši obľúbení vedúci sa rozhodli Vám nadeliť výlet. Samozrejme chceme, aby nás bolo čo najviac, takže v ankete prosím zahlasujte za termíny, ktoré Vám vyhovujú, a výlet sa bude konať v deň s najvyšším počtom hlasov. Chceli by sme, aby to bol pravý mikulášsky výlet, čiže my sa prikláňame viac k víkendu 7.-8.12., ale do úvahy pripadá aj víkend 14.-15.12. Výlet bude trvať cca od 9:00 do 18:00, ale radi ostaneme aj dlhšie. Bližšie informácie už čoskoro, teraz hlavne prosím hlasujte!

Zobraziť celý príspevok

Pozvánka na Lomihlav 2019

Devätnásty ročník súťaže Lomihlav sa uskutoční 29.11.2019 na Gymnáziu na Alejovej 1 v Košiciach. Lomihlav je matematická súťaž štvorčlenných družstiev žiakov 7. - 9. ročníka základných škôl a príslušných tried osemročných gymnázií (sekundy až kvarty). Všetky ďalšie podrobnosti nájdete v pozvánke. 

Registrovať sa môžete cez formulár do 18.11.2019 . Pred registráciou si prosím prečítajte pokyny na prihlasovanie.  Pozor, počet družstiev je obmedzený, preto prihláste svoje tímy čo najskôr. Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia - Zimný semester

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Postup je nasledovný:

 • prihlás sa na stránke https://registracia.itakademia.sk
 • klikni na Prihlásiť sa na aktivitu
 • v ponuke nájdi svoj seminár (Malynár - Matik - STROM)
 • klikni na Prihlásiť sa
 • doplň/aktualizuj svoje údaje a zaškrtni prípadné súhlasy
 • a posledný krok odošli svoje prihlásenie sa kliknutím na Prihlásiť sa. 

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme ...

Zobraziť celý príspevok

Nová séria je tu!

Prázdniny skončili, brány škôl sa otvorili a vy zúfalo hľadáte nejakú útechu pre túto strastiplnú skutočnosť? Áno? Tak to mám pre vás skvelé správy! Útechu môžete totižto nájsť v matematike, keďže na stránku pribudol časopis s novými úlohami. Tak hor sa do riešenia! Čas máte len do 21. októbra ;)

Zobraziť celý príspevok

Dostali sme stan!

 

Už ste nás mohli vidieť na naše akcie priniesť kadečo. Niekedy to bola taška plná kožušín, inokedy koleso z bicykla. Tentoraz však máme niečo špeciálne a dokonca úplne zadarmo! Firma Expodom.sk nám darovala rýchlorozkladací stan, ktorý odteraz budete môcť vidieť na každej akcii, kam ho dovlečieme. Obzvlášť veríme, že nám pomôže ochrániť techniku a papiere pred vrtochmi počasia. Tešíme sa a dúfame, že aj vy oceníte toto rožšírenie našej MTZ.

Zobraziť celý príspevok

Šifrovačka Kôš 2019

Zaujímajú vás okrem matematiky aj rozličné hlavolamy, logické úlohy či šifry? Pripadajú vám šifrovačky na sústredkách krátke a ľahké? Nemáte ešte program na 26. októbra? Ste milovníkom plechových nádob na odpadky? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali áno, tak sa začnite radovať, pretože pre vás organizujeme dennú šifrovačku Kôš v Košiciach. Od 9:00 do 17:00 si budete mať možnosť zmerať sily s ostatnými tímami, ale najmä s 10 šiframi. Šifrovačka je rozdelená do dvoch kategórií, takže si na svoje prídu úplní začiatočníci aj profíci. Zožeňte si najviac 5-členný tím a príďte sa zabaviť na Kôš. Viac informácií a registráciu nájdete tu a FB udalosť tu.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet

Čauky hauky! 

Určite si už hovoríte, že je čas na TEN príspevok, na ktorý všetci čakáte! Kde je príspevok o Jesennom výlete? Tak tu ho máte. Výlet sa uskutoční 28.9. Stretneme sa o 9:00 na vlakovej stanici v Košiciach, odkiaľ pôjdeme do Spišských Tomášoviac vlakom o 9:27 (lístky tam i späť si zabezpečte sami). Tam sa začne náš výlet na Tomášovký výhľad. Domov sa vrátime vlakom o 17:07 opäť so Spišských Tomášoviec, ktorý má príchod do Košíc o 18:41. Budeme radi, ak vás príde čo najviac. Vaši vedúci :)

Zobraziť celý príspevok

TMM 2019

Tak ako každý rok, aj počas tohto leta sa uskutočnil Tábor mladých matematikov, tentokrát vo Vyšnej Slanej.

Počas tohto týždňa ste sa stali robotníkmi, ktorí pracujú v jadrovej elektrárni. Najprv ste sa pravdaže museli kvalifikovať a získať vytúžené pracovné miesta. Až potom ste boli pripustení do ostrej prevádzky. Všetko vyzeralo byť v poriadku, až kým vás v noci nezobudili sirény a stali ste sa svedkami výbuchu elektrárne. Nezostávalo vám nič iné, ako snažiť sa odstrániť škody spôsobené katastrofou a všetko ututlať. Kvôli tomu ste sa vystavili radiácii, čo na vás zanechalo zdravotné následky, z ktorých sa vám našťastie podarilo vyliečiť. Za toto všetko ale musel byť niekto zodpovedný. Našťastie sa vám podarilo vypátrať známeho fyzika Adina Kamenova, ktorý vám objasnil, čo sa stalo. Zistili ste, že za celú sabotáž elektrárne nemôže nikto z vás, vinníkom je Vladimír Hajzlov, preferovaný kandidát na predsedu strany. S tým ste nemohli súhlasiť, po úpornej ...

Zobraziť celý príspevok

Letný Matik 2019

Ako to už býva zvykom, aj tento rok sa konalo letné sústredenie Matika, konkrétne v dňoch 22.6-27.6.2019.

Na Zemi nastala apokolypsa a prežiť sa podarili iba málokomu. Medzi preživších patrilo aj 36 ľudí, ktorí boli odhodlaní prežiť napriek nepriaznivým podmienkam po apokalypse. Spočiatku nevedeli, čo robiť, ale následne si spomenuli na videá od Beara Gryllsa, ktorý im poskytol užitočné informácie, ako napríklad, že prežiť dokážu iba v skupine, ale aj že si potrebujú nájsť úkryt. Po istom čase sa im podarilo dostať do hostinca U neskrotného diviaka.

Spočiatku všetko prebiehalo bez problémov a pomáhali v hostinci. Lenže jedného dňa sa prežívším podarilo zistiť, že v hostinci žijú kanibali a plánuju naporcovať aj ich. Našťastie, v hostinci žili aj Budíčkar Barnabáš a kuchárova dcéra Dáša, ktorí boli proti tomuto spôsobu stravovania. Rozhodli sa teda, že naplánujú útek, čo sa im aj podarilo.

Napriek rôznym sporom počas svojej cesty ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je za nami!

Už ste si mohli isto všimnúť, že sa nám podarilo opraviť vaše riešenia, s ktorými tu je finálne poradie a nový časopis, v ktorom nájdete vzorové riešenia príkladov. Zároveň, tých najlepších z vás pozývame na sústredenie v Danišovciach, ktoré sa uskutoční v dňoch 22.6. - 27.6.2019. Preto ak ste dostali pozvánku, vyplňte čo najskôr prihlášku, a to aj v prípade, že sa na sústredenie nechystáte prísť (najneskôr však do 31.5.).

Tešíme sa na vás!

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredko je za rohom

Školský rok sa nám chýli ku koncu a s tým prichádza aj letné sústredenie! Tí z vás, ktorým sa v tomto polroku darilo najviac v najbližšej dobe dostanú pozvánku (ktorú môžete nájsť aj tu). Ak ste ju dostali, hoci aj ako náhradník, nezabudnite čo najskôr vyplniť prihlášku (najneskôr však do 31.5.) a to aj v prípade, že sa sústredenia nezúčastníte.

Tešíme sa na vás na sústredku!

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2019

Iste už doma hútate, že by sa zišiel nejaký ten Matik výlet. Hútanie už ale môžete pozastaviť... oznamujeme vám totižto, že výlet bude! Uskutoční sa 26.5.2019. Stretneme sa na vlakovej stanici v Košiciach o 9:10 a pôjdeme vlakom vyrážajúcim o 9:27 do Veľkej Lodiny, odkiaľ sa prejdeme do Kysaku.  Ak viete, že prídete, zaznačte sa prosím sem: https://doodle.com/poll/74bd5r5esqar4dmq aby sme vedeli koľko vás bude ;)

Zobraziť celý príspevok

Séria uzavretá!

Prvá séria je úspešne za nami, čo znamená, že si môžete prečítať vami dlhoočakávané vzorové riešenia v časopisoch a pozrieť sa ako sa vám darilo vo finálnych výsledkoch Malynára aj Matika. Prajeme veľa šťastia s rátaním druhej série, na ktorú vám však ostávajú iba dva týždne. Tak rýchlo do toho!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia Matik - Letný semester

Riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série. (Netýka sa to riešiteľov z Bratislavského kraja, na ktorý sa projekt nevzťahuje, a teda si nemusia vytvárať konto na IT Akadémii, a tým pádom ani vypĺňať nižšie spomínaný dotazník.)

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Matik

Pre 1. sériu  f7cb5c5b61298180a06b57d0e314e211

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester je tu!

Sneh sa už viac-menej roztopil, zima pomaly, ale isto končí a nahrádzajú ju stále teplejšie a teplejšie dni. No to nie je všetko. S prichádzajúcou jarou tu je aj letný semester, v ktorom sa môžete tešiť na ďalšie super príklady v novom časopise. Tak neváhajte a pustite sa do rátania, pretože termín prvej série je už 25. marca. Veľa šťastia!

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2019

Určite sa už všetci tešíte na leto a rozmýšlate, ako si ho čo najlepšie užiť. Naštastie je tu pre vás aj tento rok TMM! Ak si teda chceš užiť 8 dní plných hier a zábavy v spoločnosti super kamarátov a ešte lepších vedúcich, neváhaj a čím skôr vyplň tento PRIHLASOVACÍ FORMULÁR

Tábor sa bude konať v dňoch 11.8. - 18.8. v chate Radzim pri obci Vyšná Slaná. Určený je pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole, respektíve pre budúcich sekunďanov až sexťanov na osemročnom gymnáziu. Bližšie informácie nájdeš v  POZVÁNKE. Už sa na vás vštkých tešíme.

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester je za nami!

Ako ste si už mnohí iste všimli, podarilo sa nám opraviť všetky vaše riešenia a poradie na stránke je už finálne. Prinášame vám aj nový časopis, kde nájdete vzorové riešenia príkladov, tak sa doňho určite mrknite. Tým najlepším z vás sme poslali pozvánku na sústredenie, ktorú môžete nájsť aj tu. Ak ste ju dostali, hoci aj ako náhradník, tak čo najskôr vyplňte prihlášku na tomto linku (aj ak sa sústredenia nemôžete alebo nechcete zúčastniť). 

Tešíme sa na vás na sústredení aj v letnom semestri!

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub 2018

Vianoce sa už nebezpečne rýchlo blížia, no vianočné prázdniny prichádzajú ešte skôr! Ak premýšľate nad tým, čo robiť s predprázdninovým voľným časom, neváhajte začať premýšľať o strávení sobotnejšieho poobedia na každoročnom Maxiklube (vianočnom stretnutí STROMákov)! Stretneme sa 22.12.2018 o 14:30 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5, Košice. Okrem seba nezabudnite doniesť aj vianočnú náladu a nejaké fajné jedlo, určite sa zíde :).

Zobraziť celý príspevok

Predĺženie termínu

Drahí riešitelia,

rozhodli sme sa vám predĺžiť čas na riešenie o celý týždeň! Je to tak, v rýchlom zhone nášho dnešného sveta sme vám pridali celých 7 dní na riešenie našich úloh, aby ste mali viac času na premýšľanie a aby vaše výsledky boli o to dokonalejšie! To znamená, že termín odovzdania druhej série je až 26. novembra 2018, do 20:00

Dúfame, že takú milú zmenu radi privítate. Tešíme sa na sústredenie s vami :)

Zobraziť celý príspevok

Úpravy v zadaniach 2. série

Aby sa vám druhá séria zimnej časti Malynára či Matika riešila ešte lepšie než tá prvá, rozhodli sme sa urobiť pár drobných zmien v zadaniach, ktoré by mali pomôcť lepšej zrozumiteľnosti úloh. Neľakajte sa, žiadne zásadné zmeny sa neudiali, ale na stránke už nájdete príklady a časopisy s vylepšenými zadaniami.

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2018

Ak chceš zažiť niečo veľké, 
lepšie ako hviezdy v telke,
Poď s nami na matikvýlet!
Bude to vraj riadny úlet.

Skoro ráno - o deviatej,
dvadsiaty prvý október,
Dostatok vody si nalej,
a na stanicu sa pober.

Kúpiš si lístok ráno tak,
že cieľ je Malá Lodina
a domov pôjdeš z Ružína.
Ber si teda kartu na vlak.

Vrátime sa o pol siedmej,
potenciálne kus skorej,
to sa ešte tam uvidí...
Tak poď! Nech ti svet závidí

Autor básne: Ja
Chcel aby som ho spomenul v príspevku: Kiči

Zobraziť celý príspevok

Všetko funguje tak, ako má

Vašim pozorným očiam neušlo to, že ste si istú chvíľu nevedeli na stránke aktualizovať profil.

Teraz však funguje všetko tak, ako má, a preto si nezabudnite aktualizovať vaše profily, najmä ročník, keďže je každý z vás o rok starší, a prípadne aj školu, ak ste išli napríklad zo základnej školy na gymnázium.

Je to jednoduché, po prihlásení nájdete v ľavom menu v sekcií Správa účtu možnosť Aktualizovať profil, tá vás hodí na stránku, kde už môžete slobodne meniť svoje údaje, pod ktorými vystupujete na našej stránke.

Za technické potiaže sa ospravedlňujeme a dúfame, že vás to od riešenia našich seminárov neodradí. Tešíme sa na vás na sústredení! :)

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia Matik zimná seria

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Matik

Pre 1. sériu  990f0e996343746bbd342bbe8914e79a

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/341736?lang=sk  a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť ...

Zobraziť celý príspevok

Zimná séria je tu!

Dni plné oddychu, zábavy, kúpania a ničnerobenia sa skončili a znova je tu september. Ako je už zvykom, pripravili sme si pre vás zbrusu nový časopis MATIKa so super príkladmi. Termín prvej série je už 22. októbra, preto neváhajte a začnite s počítaním už dnes. Je sa na čo tešiť, tých najlepších z vás v zime pozveme za odmenu na sústredenie.

Zobraziť celý príspevok

Letný Matik 2018

V období od 23. do 28. júna 2018 sa odohrala historická udalosť – prvý ročník InstaFitKońa! A najväčšou atrakciou bola samozrejme súťaž o najlepší fitness instagram účet. Dvadsaťosem fitness instagramákov rozdelených do štyroch tímov sa vrhlo do boja o titul. Hoc boli začiatky ťažké, postupom času sa súťažiaci dostali do toho správneho fitness rytmu.

Časom však začali súťažiacim pribúdať na účty pochybné príspevky so snahou očierniť ich. Spočiatku sa podozrievali navzájom, no po chvíli bolo zjavné, že ich očierňuje niekto zvonka. Pokusy o vyšetrovanie však zlyhali a naši súťažiaci sa dostali do väzenia. Tam však dlho nepobudli, lebo ich uniesli aj s väzenskou stenou do Vietnamu. Naštastie si fitnessáci s únoscami poradili a tí ich vrátili späť do väzenia (aj so stenou). Ani väzenské steny nie sú nezdolateľné a súťažiacim sa podarilo vrátiť na InstaFitKoń a dokončiť súťaž.

Hoci nám počasie neprialo, ukázalo sa, že dážď nie je prekážka a sústredko ...

Zobraziť celý príspevok

To bolo niečo!

Pomyselné brány ďalšieho ročníka nášho aj vášho seminára sa s rachotom zavreli. Pred nami už leží len sústredenie pre tých najúspešnejších z vás (opäť v Danišovciach) a v diaľke sa črtá veľkolepý vstupný portál ročníka nasledujúceho. Blahoželáme víťazom, gratulujeme všetkým, ktorí ste sa prebojovali na sústredko, podávame pravice i všetkým ostatným, čo sa v tomto školskom roku zdokonalili v matematike. Ak sa vám podarilo získať šancu zúčastniť sa prestížneho sústredenia alebo ste posielali riešenia poštou, môžete sa tešiť na to, ako vám v najbližších dňoch budú doručené čerstvé časopisy, prípadne spolu s vašimi opravenými a obodovanými riešeniami. Netrpezliví (či ekologicky založení) si časopis a poradie môžu prečítať na webe už teraz.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet 2018

Túto jar si vaši obľúbení (aj nejakí ešte nie obľúbení) vedúci pre vás pripravili výlet cestou-necestou do tajov a hlbín našej krajiny. Prídete? Ak ste bez zaváhania odpovedali "Áno!" (čo by ste teda mali), bez zaváhania dostavte sa o deviatej hodine rannej v sobotu 26.5.2018 na železničnú stanicu v Košiciach (rovnomennú), odkiaľ poberieme sa do Matejoviec nad Hornádom, priamo do lona nespútanej Hornádskej kotliny, odkiaľ sa bližšie neurčenými spôsobmi spôsobne i nespôsobne prepracujeme do Sloviniek. Plán hovorí, že zo Sloviniek sa odoberáme o 17:09, výlet sa ukončí po 18:30 opäť na košickej železničnej stanici.

Zobraziť celý príspevok

Nadišla chvíľa polčasu

Je tu dlho očakávaný polčas letného semestra nášho obľúbeného Matika, s ktorým prichádza nový časopis so vzorovými riešeniami a priebežným poradím, okrem toho tam dokonca nájdete aj zadania úloh pre druhú sériu! Ale nezabúdajte, termín druhej série sa nezadržateľne blíži, tak nestrácajte čas a hor sa do riešenia!

Zobraziť celý príspevok

Nové tričká STROMu

Zahlasujte v ankete na tomto odkaze a pomôžte tak vybrať farby nových tričiek nášho združenia. Ak chcete naše združenie a jeho aktivity podporiť, môžete tak urobiť práve kúpou trička na niektorom z blížiacich sa letných sústredení.

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár MATIK

Pre 1. sériu  f85d4e6be8e437e9a8a7cdeb74788222

Pre 2. sériu TBA (len ak si sa neregistroval v prvej sérii)

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/224765?lang=sk a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť ...

Zobraziť celý príspevok

Letný semester klope na dvere!

Zima nás ešte neopustila, no dneska, keď je dobrý vedúci, tak vymýšľa aj v mraze, a tak vám prinášame nové úlohy letného semestra vášho obľúbeného MATIKa. Nájdite si naň čas, chuť a energiu a prerátajte sa až na letné sústredenie. Veríme, že vás nové úlohy zabavia, potrápia, ale hlavne niečo nové naučia.

Vaši vedúci

Zobraziť celý príspevok

Tábor mladých matematikov 2018

Už si rozmýšľal/a nad letným programom?

Aj toto leto môžeš stráviť 8 dní s kamarátmi a super vedúcimi na Tábore mladých matematikov. Okrem nadupaného programu, štipky zábavne podanej matiky a príjemnej spoločnosti, si môžeš tento rok vychutnať aj nádherné prostredie tajchu Počúvadlo. Novinkou je aj bazén a wellness priamo v mieste, kde budeme bývať.

TMM sa bude konať 11. - 19. augusta v Penzióne pod Sitnom a je určené pre budúcich siedmakov až budúcich druhákov na strednej škole.  Kompletné informácie nájdeš v POZVÁNKE. Tak neváhaj a prihlás sa čím skôr cez PRIHLASOVACÍ FORMULÁR.

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie MATIKa 2018

Ďalšie super sústredenie je za nami.

Počas sústredenia sme sa stali súčasťou podivnej komunity vedenej Lojzom. Na začiatku vyzeralo všetko dobre, no po čase vyplávali na povrch určité podivnosti. Časom sa prevalilo, že táto komunitu na svojich členoch testuje nejaké lieky, a tak sme sa rozhodli uniknúť. Únik nebol jednoduchý, no na druhý pokus sa nám podaril. Na záver sme sa snažili odhaliť svetu, čo sa v prostredí komunity deje. 

Na sústredení sme sa venovali aj zaujímavým matematickým témam počas prednášok a seminárov.

Zobraziť celý príspevok

Nezabudni!

Ahojte všetci,

Tí najlepší z vás, ktorý sa umiestnili na popredných priečkach, boli pozvaní na sústredenie. Keby ste náhodou tak ešte nespravili, spravte tak teraz a vyplňte TENTO dotazník, pokiaľ ste boli pozvaný na sústredenie, hoc ako náhradník.
Tešíme sa na vás!
V prípade hocijakých otázok kontaktujte Martina Števka: 0905109429, mstevko10@gmail.com

Zobraziť celý príspevok

Vianočný Maxiklub

Aj vy si už hovoríte, že k tej pravej vianočnej atmosfére už chýba len popoludnie strávené s vašimi milovanými STROMistami? Tak príďte v piatok 22.12.2017 na Vianočný Maxiklub! Všetkých nás (možno aj spolu s jedlom zadarmo) nájdete medzi 14.30 a 19.00 v miestnosti SJSP19 na PF UPJŠ, Jesenná 5, Košice. Určite neváhajte prísť a samozrejme aj doniesť niečo fajné :).

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2017

Dňa 1.12.2017 sa v Košiciach uskutočnil 16. ročník súťaže Lomihlav. Zúčastnilo sa 54 tímov z rôznych kútov Slovenska, prevažne však z východu. Po tom, ako si riešitelia 66 minút lámali hlavy nad úlohami, hlavolamami ale aj hádankami na nich čakala hra, kde mali šancu vyhrať sladké odmeny.

Po hre prišlo vyhodnotenie, kde sme sa plní očákavania dozvedeli, že prvé miesto si odnáša tím zo ZŠ Krosnianska 4 v Košiciach, druhé miesto obsadil tím z Cirkevnej základnej školy s materskou školou bl. Pavla Petra Gojdiča v Prešove, a na treťom mieste skončil tím z Gymnázia Varšavská cesta v Žiline. 10 najlepších tímov si okrem sladkej odmeny odnieslo aj vecné ceny.

Zadania a riešenia úloh môžete nájsť tu a celkové poradie tu. Fotogalériu si môžete pozrieť tu.

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na vás opäť o rok.

Zobraziť celý príspevok

Tramtadadá!

No, hotovo! Prvá séria ocitla sa úspešne za našimi chrbtami a vy už isto v zhone riešite druhú. Nájdite si ale čas aj na analýzu poradia a pozorné prečítanie časopisu! Obsahuje mnohé, čo by sa vám mohlo hodiť. Oboje už nájdete aj na stránke. Keď dočítate, neotáľajte a vráťte sa k počítaniu! Termín už klope na dvere!

Zobraziť celý príspevok

Registrácia IT Akadémia

Každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať  na aktivitu na stránke IT Akadémie https://registracia.itakademia.sk, a medzi aktivitami vybrať seminár, ktorý chce riešiť a prihlásiť sa na konkrétny termín série.

Pri prihlásení je potrebné ako prvé zadať kód, ktorý je pre seminár Matik

Pre 1. sériu  19cf536895d0be535e0c38b54d687892

Pre 2. sériu  f89e769788af1e28734eefa323019c51

Ak prihlasovacie údaje už máš, tak sa len prihlásiš na konkrétny termín svojho seminára. Ak prihlasovacie údaje na stránku ešte nemáš, prosíme vyplň nám základne údaje na stránke http://dotazniky.itakademia.sk/index.php/224765?lang=sk a my ti prístup vytvoríme. Je potrebné, aby si nám v ňom vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ti vedeli vytvoriť konto na stránke https://registracia.itakademia.sk.  Ak sa do aktivít IT Akadémie zapájajú aj tvoji súrodenci, každý z vás je povinný uviesť vlastný e-mail (respektíve rôzne e-maily rodičov). Tvoje meno ...

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2017

Je to úplne maximálne definitívne, jesenný výlet sa oficiálne koná!

Ak sa chceš prísť zabaviť, zahrať si niekoľko zaujímavých hier, stretnúť sa s ľuďmi, ktorých vídavaš dvakrát ročne a spoznať kraje nášho Slovenska, príď 22. októbra 2017 (nedeľa) na košickú železničnú stanicu, kde budeme mať zraz o 9:00. Odtiaľ pôjdeme osobným vlakom o 9:17 (Os 7860) do Kluknavy. Naspäť sa chceme vrátiť vlakom z Richnavy, ktorý ma odtiaľ odchod 15:45 (Os 7825), avšak ak nebudeme z nejakých dôvodov stíhať, pôjdeme až tým ďalším o 17:45 (Os 7829). Bolo by ale asi ideálne stihnúť ten prvý, aby ste sa všetci mohli podvečer venovať seminárom, ktorých termín je nasledujúci deň.

Trasa nie je nijak obzvlášť náročná, avšak budeme chodiť aj po lúkach či poliach, tak sa adekvátne k tomu oblečte ;).

Na všetkých sa tešíme! :)

PS: Ak by mal niekto záujem ísť na výlet, ale nepríde na zraz v ...

Zobraziť celý príspevok

Nová séria je tu!

Letné prázdniny zbehli ako voda, škola sa už pomaly rozbieha a vy sa už iste neviete dočkať zadaní zimnej série MATIKa. Nebudeme vás už preto dlhšie naťahovať. Pripravili sme pre vás novučičký časopis so zaujímavými príkladmi. Termín prvej série je už 23. októbra, preto neváhajte a vrhnite sa do rátania. Veľa šťastia!

Zobraziť celý príspevok

Letné sústredenie Danišovce 2017

Aj toto leto sa najlepší z vás zúčastnili letného sústredenia 23.-28.6. v Danišovciach.

Na začiatku sa štyri staré rody ocitli v stredovkom Uhorsku a zistili, že v týchto dávných dobách život nebol vôbec jednoduchý. Kráľ Beteg nezvládal vládnutie a jeho hlúpe príkazy situáciu v krajine iba zhoršovali. Ako najjednoduchšie sa ukázalo ho zvrhnúť. Za pomoci rodov bol tento prevrat úsepšný a jediné, čo po Betegovi ostalo, bola jeho žena, ktorej zmena vôbec neprekážala. 

Druhý kráľ, Zsarnok, bol nanešťastie tyran a despota. Podľa šašovej rady sa ale trebalo vydať do Turecka, kde sa za zopár láskavostí a milých slov dajú získať zbrane na porazenie kráľa. Po dlhej ceste a náročnom vyjednávaní bolo všetko pripravené na boj. Namiesto kráľa však v tomto boji zahynul šašo, ktorý si nechal ešte jednu veľmi dôležitú informáciu a poslednou možnosťou bolo navštíviť ho v ríši mŕtvych.

Po úspešnom vypočutí šaša prišla ešte zložitejšia úloha ...

Zobraziť celý príspevok

Už je to za nami

Zdareeeec,

druhá séria je už opravená, časopisy s riešeniami i pozvánkami sú rozoslané (tak šup - čítajte si pozvánku s inštrukciami na Malynár i Matik a prihlasujte sa na sústredká Malynáru aj Matika, my sa nevieme dočkať, a čo vy?) a konca letnej časti zaznel tón. Blíži sa leto, no ešte sa určite matematika stretne s aspoň niektorými z vás. Čoskoro tu bude sústredko, tvrdé boje o ktoré dominovali vašim ostatným niekoľkým mesiacom. Už ale môžete zložiť perá a nechať si poklesnúť tep. Letná časť je uzavretá, časopis na stránke definitívne ukončuje celoročný hon.

Zobraziť celý príspevok

Jarný výlet

V pondelok, dňa 8. 5., známeho aj ako deň víťazstva nad fašizmom, deň červeného kríža či svetový deň chôdze sa uskutoční jarný výlet! Stretneme sa o 7:00 ráno vo vestibule autobusovej stanice (z kadiaľ pôjdeme autobusom o 7:15 do Zlatej idky), kde sa opäť zídeme o 18:45 plní úžasných zážitkov. Neváhajte sa zúčastniť tohto výletu do lona prírody a stretnúť kopec super ľudí!

Zobraziť celý príspevok

Matik v rámci národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie

Milí riešitelia, korešpondenčné matematické semináre sú podporované z národného projektu IT Akadémia - vzdelávanie pre 21. storočie (http://itakademia.sk) vďaka tomu, že jedným z partnerov tohto projektu je aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorá je jedným z organizátorov našich seminárov. táto podpora nám umožní skvalitniť naše - vaše semináre. Vďaka podpore z projektu budú tí najšikovnejší z Vás pozvaní na letné sústredenie, ktoré sa uskutoční v júni v Danišovciach (konkrétne 23. - 28. júna). Sústredenie bude pre účastníkov bezplatné. Účastníci si budú hradiť len náklady spojené s cestou na sústredenie.

 

To však prináša i trošku komplikovanejšiu evidenciu. Preto každý riešiteľ seminára je povinný sa registrovať na stránke https://dotazniky.itakademia.sk/index.php/314737?lang=sk. Je potrebné, aby si nám vyplnil základné kontaktné údaje o sebe. Tieto údaje nám poslúžia na to, aby sme ťa vedeli zaradiť ako účastníka tejto súťaže (vzdelávacej aktivity). V prípade ak seminár riešia aj ...

Zobraziť celý príspevok

Prvá séria opravená!

Prvá séria je za nami!

Na našej stránke už nájdete najnovší časopis aj poradie po prvej sérii. Tak neváhajte a pozrite sa, ako sa vám v prvej sérií darilo. V časopise nájdete aj vzorové riešenia. Okrem týchto vecí sa tam dočítate aj o TMMku a výlete, ktorý nás čaká 8. mája. 

 

Nezabudnite, že termín druhej série je 2. máj 2017, tentokrát netradične v utorok, kedže v pondelok je sviatok.

Prajeme pekné, pokojné sviatky a veľa bodov v ďalšej sérii.

Zobraziť celý príspevok

Dve percentá

Všetci vieme, že peniaze dnes hýbu svetom (samozrejme, že im v tom pomáha láska, priateľstvo a dobrí ľudia), a aj preto sme tu s malou prosbou aj tento rok. Ako to už každoročne býva, tak dospelí začínajú vypĺňať svoje daňové priznania a združenia ako my ich prosia, aby im darovali 2 % z toho, čo odvádzajú štátu.

Aj napriek tomu, že sme dobrí ľudia, ktorí oplývajú láskou k matematike, tak fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít, je do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete Vy. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac, ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook. Takisto sa nižšie dočítate, ako môžete darovať vaše 2 % nášmu združeniu.

Kto?

Sme občianske združenie, ktoré sa snaží dnešnú mládež viesť ku ...

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie MATIKa 2017

Začiatkom februára sa 9 vedúcich a 32 účastníkov vybralo na sústredenie do Juskovej Vole. Hneď po príchode sme si uvedomili, že sme sa ocitli v čudnom svete a stali sa z nás morčatá. My sme však nezaháľali a pustili sa do objavovania. Zistili sme, napríklad, že mláďa barana a ovce je žriebä a že na správnej narodeninovej párty nesmie chýbať rezeň. Vybavení týmito dôležitými informáciami sme sa zhodli, že najlepšie bude, keď si každý z nás nájde skupinku morčiat rovnakého druhu, ktorej môže dôverovať. 

Všetko to vyzeralo ako príjemné dobrodružstvo až kým nás nezaskočila správa, že sa blíži potopa. Preto sme na druhý deň začali so stavbou lode. Nakoniec sme si na ňu museli zohnať aj lístky, čo sa nám, našťastie, podarilo veľmi rýchlo vďaka obchodovaniu s rezňami, baptistickými slovníkmi, ikonami a ďalšími super vecami. Po nalodení sa sme si konečne mohli vydýchnuť a zabaviť sa pri kvíze. 

Naša radosť ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor Mladých Matematikov 2017

Aj tento rok máme pre vás jedinečnú príležitosť ako stráviť leto. TMM je tu pre budúcich siedmakov (resp. sekunďanov) až budúcich druhákov na strednej škole (resp. sexťanov). Tábor sa bude konať 12. - 20. augusta 2017 v RZ Lúčka-Potoky. Tešiť sa môžete na super program, užasných ľudí a kopu nových kamarátov. K dispozícií je POZVÁNKA, kde sa dozviete všetko potrebné. Prihlásiť sa môžete na prihlasky.strom.sk/tabor

Zobraziť celý príspevok

Druhá séria je za nami

Všetky úlohy boli opravené a rozoslané späť k riešiteľom. Navyše sa spolu konečným poradím na stránke objavli aj nové časopisy. Takže ak ste na túto chvíľu nedočkavo čakali, môžete sa pustiť do čítania. A ak nie, tak nevadí. Časákov je dosť pre všetkých.

Zobraziť celý príspevok

Sústredenie Matika

Čaute decká,

ako každý rok je tu pre najlepších z vás odmena. Tou odmenou je sústredenie so super ľudmi a super programom. K tým, ktorí sa na sústredenie dostali už putujú pozvánky. Jednu POZVÁNKU nájdete aj tu. Prosíme aby všetci pozvaní aj náhraníci vyplnili prihlášku tu: http://prihlasky.strom.sk/matik

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2016

2. 12. 2016 sa uskutočnil už 16. ročník tímovej matematickej súťaže Lomihlav, ktorá je určená pre žiakov 7.– 9. ročníka základných škôl a príslušných ročníkov osemročných gymnázií.

Tentokrát sa súťaž konala v priestoroch Gymnázia, Alejová 1 a zmerať si svoje sily prišlo 40 štvorčlenných tímov z rôznych škôl z východného Slovenska. Po 66 minútach počítania príkladov a riešenia hlavolamov či hádaniek si všetci mohli vydýchnuť. Nasledovala hra, ktorou si súťažiaci krátili čakanie na výsledky a zároveň mohli získať sladkosti.

Tento rok obsadila prvé dve miesta ZŠ Krosnianska 4, na treťom mieste sa umiestnilo Gymnázium, Alejová 1. Najlepšie tímy si odniesli okrem sladkej odmeny aj hodnotné vecné ceny.

Zadania a riešenia úloh môžete nájsť tu a celkové poradie tu.

Dúfame, že sa všetkým zúčastneným páčilo, ďakujeme im a víťazom srdečne blahoželáme. Už nám nezostáva nič iné, len tešiť sa na ďalší ročník.

Zobraziť celý príspevok

Ďalšia séria je za nami

Ak ste si mysleli, že sa všetci len flákame, tak vedzte – nie je tomu tak. A ako dôkaz pre vás máme opravený nie jeden, nie dva, ale rovno všetky tri naše semináre! Takže mladší či starší neváhajte a otvorte naše najnovšie časopisy a nájdite si v nich to čo vás zaujíma (chápeme, že poradie na konci je zaujímavejšie, ale nepohrdneme ani keď si prečítate naše vzorové riešenia ;)). 

A aby ste k nim nemali zložitú cestu, tak stačí kliknúť TU a vybrať si ten seminár, ktorý je vášmu srdcu najbližší. 

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet

V nedeľu, 30.10. sa uskutoční výlet. Stretneme sa o 6:45 na železničnej stanici, odkiaľ nám pôjde o 7:06 vlak do Kalše (noc predtým sa posúva čas, čiže až tak skoro to zasa nie je :)). Predpokladaný návrat je okolo 18:00. Neváhajte a určite príďte a zoberte si šatky.

Zobraziť celý príspevok

Prihláška do semináru a elektronické riešenia

Milí riešitelia,

termíny odovzdávania sérií sa neúprosne blížia a my by sme Vám chceli pripomenúť, že každý, kto sa chce do seminára si musí vytvoriť, alebo aspoň aktualizovať svoj profil na stránke. Vďaka tomu Vás budeme vedieť zaradiť do poradia a neskôr kontaktovať, ak by sa Vám podarilo dostať sa na sústredenie. Super možnosťou je aj pohodlné odovzdávanie úloh cez internet.

Vytvorenie profilu ani odovzdávanie nie sú zložité, no aby sme vám to ešte uľahčili vytvorili sme pre Vás jednoduchý návod.

S pozdravom
Vaši vedúci

Zobraziť celý príspevok

Je to tu!

Milý riešiteľ,

určite si sa celé prázdniny nevedel dočkať momentu, kedy budeš držať časopis Matik vo svojich rukách. Nenecháme ťa už dlhšie čakať. Je v ňom nový zaujímavý príbeh a aj nejaké tie úlohy, ktoré nezabudni zrátať do 17.októbra.

Tešíme sa na tvoje riešenia.
Tvoji vedúckovia :)

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet 2016

Bude jesenný výlet jeden z dní 23.10 alebo 30.10 (obe nedele). Takže dajte Robovi Sabovčíkovi vedieť na facebooku (Robo Sabovčík) alebo mailom (robosabovcik0311@gmail.com) alebo do komentára kedy by vám to viac vyhovovalo aby nás bolo čo najviac. Pre ďalšie info sledujte stránku a MATIK skupinu na facebooku.

Zobraziť celý príspevok

Letné sústrednie v Tatrách

Koncom júna sme sa tak, ako nekonečne veľa ďalších ľudí, vybrali v piatok do Tatier. Tohoto mainstreamového dobrodružstva sa zúčastnilo 32  starostlivo vybraných riešiteľov MATIKa. To, že sa nám neušli lístky zadarmo, nebolo ani zďaleka to najhoršie, čo sa stalo. Naštastie, ani najlepšie.

Rýchlo preč

Už v Poprade sme zistili, že máme problém. Zavreli nás do basy a navyše, nikto si nepamätal prečo. Ako zvyčajne, z väzenia by bolo fajn utiecť. To však vôbec nebolo také ľahké. Útek úspešne marili bachari, udavači, ba aj divoká zver. Nakoniec však plán  - nejak utečieme a budeme sa tváriť, že sme niekto iný - vyšiel. Zopár utečencom sa to podarilo dotiahnuť až na božského Káju.

A znova späť

Samozrejme malo to jednu drobnú chybu. Spomenuli sme si, že sme do väzenia nešli len tak. Podľa plánu trebalo zachrániť starého kamoša Alfréda Špičku. Keďže sa nikomu nepodarilo na slobode získať žiadne informácie o Alfiho prípade, nezostala ...

Zobraziť celý príspevok

Cena Nadácie Orange

V utorok 31. mája sa uskutočnil galavečer Nadácie Orange, na ktorom sa vyhlasovali výsledky Ceny Nadácie Orange v rôznych kategóriách. Naše združenie bolo nominované v kategórii Vzdelávanie a skončilo na krásnom treťom mieste.

Okrem tejto kategórie vyhlásila Nadácia Orange aj kategóriu Cena verejnosti, o ktorej výsledku ste rozhodovali vy hlasovaním. Spočiatku sme boli viacmenej vo vedení v tejto kategórii, avšak keď sa súťaž schyľovala ku koncu, dobehlo nás občianske združenie Športový klub Bokša a po dňoch zháňania hlasov sa nám obom podarilo získať vyše 1200 hlasov. Túto kategóriu sme nakoniec vyhrali o zhruba 30 hlasov.

Za všetky vaše hlasy aj dlhoročnú podporu, či riešenie našich seminárov a účasť na našich aktivitách vám takto chceme poďakovať. Ak by vás zaujímalo viac, tak na facebookovskej stránke Nadácie Orange si viete nájsť video z odovzdávania cien (tu a tu), či všetky fotky z galavečera. Výber z nich (tie najkrajšie, inak povedané tam, kde ...

Zobraziť celý príspevok

Pozvánka na letné sústredenie MATIKa

Celý polrok ste sa snažili, a najlepším z Vás sa snaha vyplatila. Na najlepších 32 z Vás čaká sústrednie. Tento krát spoločný týždeň strávime v nádhernom prostredí Tatier, konkrétne v ŠvP Prvý máj v Tatranskej Lomnici. Sústredenie začína netradične v piatok  24.6.2016 a končí v stredu 29.6.2016.

Podrobnejšie informácie nájdete v pozvánke. Tak nevájte a prihláste čo najskôr pomocou prihlasovacieho formulára

Tešíme sa na Vás.

Zobraziť celý príspevok

Posledný časopis MATIKa v tomto roku

Milí riešitelia, už je pre Vás prichystaný nový časopis a spolu s ním sú k Vám na ceste aj opravené riešenia vašich úloh. Ako sa hovorí "Komu sa nelení, tomu sa zelení", a preto najšikovnejší z Vás, spolu z časopisom dostanú aj pozvánku na sústredenie. Časopis nájdete TU

Prajeme Vám príjemne strávené leto, či už spestrené sústredkom alebo TMMkom, a v septembri sa na Vás znova tešíme.

A vy, milí deviataci, nezabudnite, že MATIKom to nekončí. Je tu pre vás seminár STROM. 

Zobraziť celý príspevok

Cena Nadácie Orange

S radosťou by sme vám chceli oznámiť, že naše združenie bolo nominované na Cenu Nadácie Orange v kategórii Vzdelávanie.

Zo všetkých 86 nominovaných organizácií v troch kategóriách (Vzdelávanie, Sociálna inklúzia a Komunitný rozvoj), sme sa tak dostali do úzkeho výberu pätnástich (pre každú kategóriu 5). Možno ste si na našom facebooku všimli, že 11.4. sme boli naše združenie prezentovať na druhom kole hodnotení a veríme, že ste nám držali palce.

ĎAKUJEME ! Každému, kto za nás zahlasoval. 

Zobraziť celý príspevok

A je to tu.. Nový časopis!

Zdravím všetkých MATIKovcov!

Mám tú česť vám hrdo oznámiť, že všetky úlohy prvej série letného semestra sú opravené a spolu s nimi prichádza aj úplne nový časopis, v ktorom môžete nájsť vzorové riešenia k úlohám, exkluzívne obrázky a samozrejme aj poradie riešiteľov.
Kvôli istým technickým problémom však poradie v časopise, ktorý vám príde poštou, nie je úplne korektné, na rozdiel od toho na stránke a preto si ho pre istotu pozrite tu: Poradie 

Ak ste neskončili na prvom mieste, nezúfajte, ešte stále je tu druhá séria, tak hor sa na ňu! Držím palce ;) 

Zobraziť celý príspevok

TMM 2016

A je to tu! Konečne ste sa dočkali.

Spustili sme prihlasovanie sa na tohtoročný Tábor Mladých Matematikov, inak známy ako TMM, ktorý sa bude konať v Tatranskej Lesnej od 23.7. do 30.7.2016. Tohtoročné TMM je určené pre budúcoročných šiestakov (resp. prímanov) až po budúcich prvákov na strednej (resp. kvinťanov, či druhákov na 5-ročných stredných školách). Tento rok vás tam bude čakať, ako to už býva, úžasný program a skvelá partia vedúcich aj účastníkov.

Tento rok sa to bude konať v krásnom prostredí našich Tatier, kde si určite okrem matematiky užijeme aj tatranské slniečko. Dúfame, že sa k nám pridáte a my si tak spolu zase raz vytvoríme kopec nezabudnuteľných zážitkov. Preto neváhajte a vyplňte prihlášku, respektíve si prečítajte viac informácií v pozvánke.

Tešíme sa na vás

Zobraziť celý príspevok

Bude výlet!

V sobotu, 12. marca 2016, sa uskutoční výlet, na ktorom môžete stretnúť svojich kamarátov a vedúcich zo sústredení. Zraz bude na autobusovej stanici o 8:40 ráno, odkiaľ pôjdeme autobusom s odchodom o 9:00 do Medzeva. Predpokladaný návrat je niekedy okolo 18:00. Tak nebuď bábovka a príď!

Zobraziť celý príspevok

Podporte naše združenie

V dnešnom svete nie je nič zadarmo (okrem práce dobrovoľníkov a nemnoho iných vecí). Aj preto je fungovanie nášho združenia, a teda aj našich aktivít je do istej miery závislé od toho, koľko peňazí nám darujete Vy. Ak by ste mali záujem sa o nás a našich aktivitách dozvedieť viac ako sa dočítate nižšie, tak si pozrite napríklad rubriku O nás alebo si prezrite stránky našich seminárov, či navštívte náš facebook.

Kto?

Sme občianske združenie, ktoré sa snaží dnešnú mládež viesť ku krásam matematiky. Sme zväčša študenti stredných a vysokých škôl, ktorí zasvätili svoj čas tomuto cieľu. Všetko čo robíme, robíme dobrovoľne, ale najmä radi.

Čo?

Našimi hlavnými aktivitami sú matematické korešpondenčné semináre Malynár, Matik a STROM a jednodňové matematické súťaže Mamut, Lomihlav, Matboj a Náboj. Pre najlepších riešiteľov vždy organizujeme sústredenia (každý polrok jedno pre jednotlivé semináre). Okrem toho sme v posledných rokoch začali ...

Zobraziť celý príspevok

Vianočné sústredenie MATIKa

Napriek značne nezimnému počasiu sme sa začiatkom februára vybrali do Severného Kysaku na zimné sústrednie MATIKa.  Po vrelom privítaní od miestneho starostu sa 32 usilovných riešiteľov mohlo pustiť do práce v Santovej továrni. To ešte netušili, že nakoniec záchrana Vianoc ostane len na nich.

Čudné pracovné podmienky

Smiešna výplata nikomu neprišla zvláštna, ale veci sa začali komplikovať.  Najprv nás zasiahli nečakané choroby a keď to už vyzeralo, že najhoršie je za nami, dostali sme nezrozumiteľné pokyny od Santovej ženy. Okrem toho Santa, oblečený do čudného vreca, vôbec nepripomínal toho milého starého deduška, teda až na to brucho. Vlastne úplne všetko bolo inak, ako by ste si to predstavovali.

Finančné problémy

Kde sa dá ušetriť, tam sa dá ušetriť. A aj napriek tomu, že Elfinančník robil všetko pre to, aby sa ušetrilo čo najviac, Santove finančné zásoby ani zďaleka nepostačovali na pokrytie Vianoc. Preto bolo treba všetko dôkladne prepočítať a sem ...

Zobraziť celý príspevok

Letné série sú tu!

Ahaho, zimné sústredenie máme predo dvermi, no netreba zabúdať, že v lete tu bude ďalšie. A snáď každý z vás bude súhlasiť, že sa naňho chce určite dostať. No má to jeden háčik, presnejšie dvanásť, v dvoch sériách po šesť. Tak teda nestrácajte čas, otvorte náš nový časopis, zahĺbte sa do príbehu a čo to skúste aj zrátať.

Tak nech vás dlho neotravujem, prajem vám veľa šťastíčka, a nech sa nepovie, aj kúsok rozumu do letných sérií. 

Zobraziť celý príspevok

Zimný semester sa pomaly blíži ku koncu :)

Čauko kamoši,

dlhšie ste o nás možno nepočuli, no prišiel čas to rozhodne čo najrýchlejšie napraviť, nech na nás nezabudnete. No a s touto myšlienkou hodnou šírenia prichádza zároveň aj oznam, že sme úspešne opravili druhú sériu, a teda na stránke môžete nájsť nie len časopis, ale aj výsledné poradie.

Tých 32 vyvolených, na ktorých sa už tešíme na zimnom sústredení (čítaj najlepšom týždni vášho roka ;) ), od neho delí posledný krok, a to vyplniť našu elektronickú prihlášku na adrese http://prihlasky.strom.sk/matik do termínu uvedeného v pozvánke.

A tí ostatní nezúfajte, v novom roku sa všetci zasa raz starší a múdrejší stretneme pri ďalších sériách, do ktorých vám prajeme veľa šťastíčka :)

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2015

27.11.2015 sa uskutočnil 15. ročník tímovej matematickej súťaže Lomihlav.

Súťaže sa zúčastnilo 60 tímov, ktorých členmi boli poväčšine žiaci z východného Slovenska, avšak zarátať si prišli aj žiaci z Liptovského Mikuláša. Po 66 minútach rozmýšľania prišiel čas aj na zábavu. Počas čakania na výsledky sa všetci mohli zapojiť do hry a získať cukríky.

Prvé dve miesta obsadila ZŠ Krosnianska 4 z Košíc, na treťom mieste sa umiestnilo Gymnázium J. A. Raymana z Prešova. Najlepšie tímy si odniesli okrem sladkej odmeny aj vecné ceny.

Víťazom srdečne blahoželáme!

Kompletné výsledky a zadania môžete nájsť na tomto odkaze.

Ďakujeme za účasť a tešíme sa na vás opäť o rok.

Táto aktivita sa uskutočnila vďaka podpore spoločnosti Siemens s.r.o.

Zobraziť celý príspevok

Nový časopis

Milý MATIKovci,

vaše riešenia sú opravené a spoločne s nimi je tu aj nový časopis. Ospravedlňujeme sa mierne zdržania a technické problémy a veríme, že ďalšia séria dopadne lepšie. Teraz už len ostáva vrhnúť sa na druhú sériu. Nový časopis nájdete tu: Časopis

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2015

Dňa 27.11.2015 sa v CVČ Domino v Košiciach uskutoční tohtoročný Lomihlav (oficiálna pozvánka). Lomihlav je matematická súťaž pre žiakov základných škôl (7. - 9. ročník) a príslušných ročníkov viacročných gymnázií. Úlohou súťažiacich je v danom časovom limite 66 minút vyriešiť čo najviac z 20 matematických úloh, 5 hádaniek a 5 hlavolamov.

Časový harmonogram súťaže:
9:00 -- 10:20 prezentácia účastníkov
10:20 -- 10:30 otvorenie súťaže
10:30 -- 11:45 priebeh súťaže
11:45 -- 13:00 obed a hry (*)
13:00 -- 13:30 vyhodnotenie súťaže

Prihlásiť do súťaže sa môžete do 20. 11. 2015 na stránke prihlasky.strom.sk/lomihlav. Každá škola môže vyslať maximálne dve družstvá. 

Účastnícky poplatok za každé družstvo je 10 €. V prípade záujmu bude účastníkom zaistený suchý obed (obložená bageta) v hodnote 1,5 € na osobu. Účastnícky poplatok a poplatok za obed sa hradí pri prezentácii pred súťažou.

Víťazi súťaže získajú diplomy a hodnotné ceny ...

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet s Korytnačkami

Začiatkom októbra sme sa v obrovskom počte vydali na výlet do Čane. Všetko sa ale skomplikovalo už na začiatku, nakoľko sme zabudli vystúpiť v Čani a autobus nás odviezol až do Ždane. Nuž, nič sa nedalo robiť a my sme museli ísť pešo naspäť do Čane. Našťastie sa nám ale podarilo nájsť skratku a na prekvapenie všetkých, sme na ceste stretli aj Korytnačky. Nadšenie z nás ale rýchlo odpadlo, keď sme sa dozvedeli, že Korytnačky vedia hovoriť iba po maďarsky. Cestu do Čane sme síce ešte stále neprekonali, ale mierne jazykové bariéry áno a dozvedeli sme sa, kde nájdeme Dina Balčáka. Úspešne sme ho vyvolali, tak, ako nám kázali Korytnačky a všetci sme ostali prekvapení, keď sme zistili, že Dino Balčák bol celý ten čas medzi nami. Nakoniec sme na ceste domov predsa dorazili do Čane, ale už bolo veľa hodín, tak sme sa všetci pobrali domov do našich mäkučkých ...

Zobraziť celý príspevok

Tábor Mladých Matematikov 2015

TMM 2014 - Lúčka Potoky 280

Aj tento rok, od 16. do 23. augusta v RS Július, sa bude konať ten najlepší tábor. Preto ak budeš v budúcom školskom roku študentom 7. ročníka ZŠ až 2. ročníka SŠ máš obrovské šťastie. Máš šancu zažiť sedemdňový sústredkový program obsahujúci hry športy, matiku, skvelých ľudí, kopu zábavy a tvoje najlepšie zážitky prázdnin. Všetko čo preto musíš urobiť je nechať sa viesť svojou zvedavosťou za ďalšími informáciami a prihláškou na tábor.

Tešíme sa na teba :)

Zobraziť celý príspevok

Matikovský výlet so sánkovačkou

Poslednú februárovú sobotu sme sa stretli v hojnom počte a spoločne sa vydali do Tatier na Reinerovu chatu. Všetci sme si vyskúšali, aké je to byť väzňami, aj s guľami na nohách. Po získaní potrebných vecí na útek sa nám podarilo oslobodiť sa. Útekom to však nekončilo. Snažili sme sa zistiť, kto nás bonzol a prečo sme v tej base vlastne sedeli. Našli sme zopár zašifrovaných stôp, ktoré nás doviedli na miesto, kde sme zistili, že nás udali členovia rivalského gangu. Po chvíli sme prišli na to, že fyzické násilie nič nerieši, a tak sme radšej odčinili naše zlé činy. Okrem toho sme si užili krásu Tatier a stihli sme sa aj pokĺzať dole kopcom. Dúfame, že aj nabudúce sa stretneme v takomto počte.

Zobraziť celý príspevok

Zimné sústredenie - Matik 2015

Od 1.2. do 6.2. sa 31 úspešných riešiteľov korešpondenčného matematického seminára Matik zúčastnilo sústredenia v Inovciach. Všetci sme tam prišli kvôli jednému dôvodu, a to kvôli tomu, že nás tam pozval Don Salvatore Pietro Ferrari na rodinné stretnutie. Možno ako už všetci tušíte, tak šlo o stretnutie spriatelených mafiánskych rodín. To prebiehalo zo začiatku úplne v poriadku, Don Pietro nás pekne privítal, ubytovali sme sa v jeho luxusnej vile, pomohli sme mu prepašovať v noci zemiaky z Ukrajiny. Tieto zemiaky nám na Ukrajine dal Yurij, obchodný partner a dobrý kamarát Dona Peitra. Proste všetko bolo tak, ako malo byť.

Prvé problémy

Hneď na ďalší deň sa vyskytli asi prvé problémy. Prišli policajti Riccardo a Margherita a začali sa vyzvedať okolo včerajšieho pašovania. Niekto nás bonzol (asi to musel byť niekto z nás), no my sme zatĺkali, a tak policajti nemali na výber, len pátrať niekde inde.

Večer uniesli ...

Zobraziť celý príspevok

Lomihlav 2014

V novembri, ako každý rok, prebehla veľmi úspešná tímová matematická súťaž pre základné školy - Lomihlav.

Súťaže sa zúčastnilo 56 tímov, ktoré zastupovali žiaci 7.-9. ročníka (resp. sekundy-kvarty) ZŠ (resp. 8-ročných gymnázií) prevažne z východného Slovenska. Svojou návštevou nás však poctili aj žiaci až z Liptovského Mikuláša.

Akcia to bola dobrá, žiaci si zarátali, porovnali svoje sily a tiež zasúťažili o sladké odmeny. Táto ich snaha bola pre 10 najlepších tímov nakoniec verejným úspechom - vystúpením pred zvyšných zúčastnených so sprievodnou tradičnou fanfárou. Prvé dve miesta obsadila ZŠ Krosnianska 4 z Košíc - pre zaujímavosť netreba zabudnúť dodať, že s rovnakým počtom bodov, a to 47. Len v tesnom závese za nimi skončila ZŠ Okružná 17 z Michaloviec so 46 bodmi. 

Srdečne blahoželáme! 
Kompletné výsledky môžete nájsť na tomto odkaze.

Myslíte si, že práve vy ste lepší? Príďte nám to ukázať - november 2015 vám dá príležitosť zúčastniť sa opäť tejto skvelej akcie ...

Zobraziť celý príspevok

Jesenný výlet MATIKa

V sobotu 18. októbra sme sa vybrali na výlet. Neváhali sme opustiť naše teplé domovy už za skorých ranných hodín a v mene Združenia STROM sme sa vybrali do Zádielu na ekologickú misiu. Hoci sa sprvu zdalo, že zúčastneným na prírode vôbec nezáleží, nakoniec sa nám v každom z nich podarilo nájsť aspoň kúsok zelenej duše. Pri vidine občerstvenia grátis na ekologickej konferencii sme sa s radosťou pustili do osvojovania si všemožných potrebných, nepotrebných a iných informácií. Ekologickú púť však poznačilo stretnutie so štyrmi významnými ekológmi, ktorí však zabudli, ktorá veda je na prvom mieste. Po ich získaní naspäť na stranu zelených sme viac-menej, teda skôr viac ako menej, odvrátili takmer všetky možné katastrofy aby sme sa jednou z nich, preplneným neekologickým autobusom (avšak s milým šoférom), pobrali na kebab. 

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Zobraziť celý príspevok

TMM 2014

10. až 17. augusta sa už tradične uskutočnil Tábor mladých matematikov, ktorého sa zúčastnilo 34 šikovných účastníkov a 8 skvelých vedúcich.

Účastník - ty si čarodejník!

Na Školu pre Budúcich Dobrodruhov s láskou prijali nových študentov do Triedy Mladých Mágov. Hneď potom, ako si triediaci tchor všetkých vypočul a príslušne označkoval (a tým rozdelil žiakov do študijných skupín) sa mohli rozdať školské uniformy a následne sa bez ďalších okolkov začalo s vyučovaním. Prvým predmetom bola starostlivosť o čarovné tvory. Zároveň sa predstavil aj nový projekt Fantasy show!, ktorý pomohol škole s financovaním aktivít. Išlo o reláciu vysielanú po celej krajine, v ktorej účinkovali samotní profesori. S prípravou, samozrejme, pomáhali študenti, ktorí sa starali o zaujímavé zvraty, aby tak zvyšovali sledovanosť. Na konci dňa sa naučili dôležité kúzlo - Svetlo! - a mohlo sa zhasnúť a pobrať do postelí.

Čáry máry, nie je mi to fuk

Po prvej noci, počas ktorej boli zobudení a ...

Zobraziť celý príspevok

Rozšifruj si svoje mesto 2014

Usilovné šifrovanie

31. mája sme si spolu zasúťažili na Rozšifruj si svoje mesto, kde sme tiež spoločne oslávili Medzinárodný deň detí.
Začalo sa to príchodom na predstavenie stroja času bláznivého vedca. Praktická ukážka stroja však spôsobila, že sa účastníci stratili v rôznych historických obdobiach Košíc a okrem toho sa stratili rôzne súčiastky zo stroja. Ich úlohou bolo nájsť stratený plán na zostavenie stroja času, aby sa mohli zase vrátiť do prítomnosti. Počas hľadania sa stretli so stredovekým katom, mlynárom, či zvonárom a mnohými ďalšími. Zároveň na vlastnej koži zažili zakopávanie Košického zlatého pokladu, či rozšírili mor. Po týchto skúsenostiach všetci získali plán na stavbu stroja času.

Aby toho nebolo málo, tak sa im pri cestovaní aj potratili súčiastky, takže ich všetky museli nájsť. Nebolo to však ľahké, lebo cesta ku každej súčiastke bola veľmi starostlivo zašifrovaná. Všetci po kratšom, či dlhšom čase zvládli rozlúsknuť každú šifru. 

Potom sa už začalo stmievať a ...

Zobraziť celý príspevok

ZŠ Sabinov 2014

28. až 30. mája sme na základnej škole na Komenského 17 v Sabinove pripravili krátke matematické sústredenie. Boli sme oslovení nečakane, no výzvy sme sa nezľakli a dúfame, že sa nám v budúcnosti podarí zorganizovať viac podobných akcií.

Ako bolo?

Sústredenia sa zúčastnilo 45 detí. Doobeda boli pre deti pripravené zaujímavé prednášky, každý deň na inú tému, počas ktorých sa naučili napríklad šifrovať a dozvedeli sa zaujímavé veci o fraktáloch a optimalizácií. Po prednáške nasledovali matematické hry – matboje. Pred obedom sme si aj každý deň zahrali športy. Po obede sme sa všetci opäť stretli, aby sme si zahrali poslednú hru dňa, do ktorej sme hravým spôsobom vmiešali aj matematiku. Vždy sa hra skončila nečakaným zvratom udalostí, napríklad hneď v prvý deň sa deti počas honby za pokladom prepadli do starobylého labyrintu. Na konci posledného dňa sme sústredenie vyhodnotili a každý dostal aj diplom na pamiatku. 

Viac fotiek nájdete tu

Páčilo ...

Zobraziť celý príspevok

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!