Zimné sústredenie - Matik 2015

Od 1.2. do 6.2. sa 31 úspešných riešiteľov korešpondenčného matematického seminára Matik zúčastnilo sústredenia v Inovciach. Všetci sme tam prišli kvôli jednému dôvodu, a to kvôli tomu, že nás tam pozval Don Salvatore Pietro Ferrari na rodinné stretnutie. Možno ako už všetci tušíte, tak šlo o stretnutie spriatelených mafiánskych rodín. To prebiehalo zo začiatku úplne v poriadku, Don Pietro nás pekne privítal, ubytovali sme sa v jeho luxusnej vile, pomohli sme mu prepašovať v noci zemiaky z Ukrajiny. Tieto zemiaky nám na Ukrajine dal Yurij, obchodný partner a dobrý kamarát Dona Peitra. Proste všetko bolo tak, ako malo byť.

Prvé problémy

Hneď na ďalší deň sa vyskytli asi prvé problémy. Prišli policajti Riccardo a Margherita a začali sa vyzvedať okolo včerajšieho pašovania. Niekto nás bonzol (asi to musel byť niekto z nás), no my sme zatĺkali, a tak policajti nemali na výber, len pátrať niekde inde.

Večer uniesli niektorých z nás. Našli sme ich, ale nevedeli nám povedať, kto bol únosca. Deje sa tu niečo nekalé. Na ďalší deň nám mala Pietrova žena Dona Maria na večeru upiecť Pietrov obľúbený koláč, avšak kvôli ďalším problémom, ktoré sa vyskytli, nám ho nenapiekla, čo Pietra vrcholne vytočilo. Prestal hocikomu z nás veriť a tak sa priatelské stretnutie rodín skončilo nepríjemným rozdelením si teritória a nevraživosťou medzi rodinami. Aby toho nebolo dosť, aj Yurij sa na rodinu nahneval, lebo mu liezli do jeho kšeftov a prerušil s nimi kontakt.

Všetci sú proti nám

Práve sme zistili, že nič nebolo také, ako sa nám zdalo. Všetci, dokonca aj policajti (nehovoriac o Iluminatovi, ktorý každému "radil", no každý sa tváril, že o ňom nevie), boli proti nim. Celé toto stretnutie bolo iba divadlo, počas ktorého ich chcel Pietro poštvať proti sebe, aby sa ich zbavil a mal všetko len pre seba. Preto sme sa obrátili na Yurija, posledného človeka, ktorý sa proti nim ešte neobrátil. Pozbierali sme všetku špinu na rodinu a dali ju Yurimu, nech to odovzdá svojmu kamarátovi detektívovi, ktorý by rodinu poslal za mreže. Ten však namiesto toho, rovno pred nami všetky dôkazy spálil a vysmial sa nám za naivitu.

Takto to nenecháme...

Teraz nám už nezostávalo nič iné, ako posnažiť sa získať priazeň ľudu a zosadiť rodinu, čo sa nám po celodňovom snažení nakoniec podarilo. Po ťažkom boji bola rodina porazená a my sme sa v kľude mohli zase venovať svojmu biznisu.

Zákulisie

Počas celého sústredenia sme sa každý večer mohli pozerať na to, ako sa vyvíjajú vzťahy v rodine a celom meste. Tento príbeh bol plný zvratov, ale nakoniec nikto nezomrel (aj keď sme od toho nemali niekedy ďaleko) a všetci si našli svoje miesto v spoločnosti a partnera, s ktorým chceli stráviť zvyšok svojho života.

Čo sme vlastne robili?

Zažili sme série matematických prednášok, ktorými nám organizátori priblížili viaceré oblasti matematiky. Počas sústredenia sme medzi sebou v družinkách súťažili v rôznych zábavných hrách, ale aj v rátaní matematických úloh. Každé doobedia sme okrem iného hrávali športy, aké sa inde ako na sústredení ani nehrajú (zväčša). Vyvrcholením celého sústredenia bolo odovzdávanie diplomov najlepším riešiteľom korešpondenčnej časti seminára Matik a zároveň vyhodnotenie celosústredkového DRUBOJA. Každý na konci dostal aspoň jeden úžasný puding, ktorý nám urobili naši úžasní vedúckovia a boli sme všetci pripravení stráviť veľmi príjemú poslednú noc.

viac fotiek nájdete v galérii

Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z fondu Hodina deťom.

Počet komentárov: 0

Newsletter

Nenechajte si ujsť akcie, ktoré chystáme a odoberajte náš newsletter!