Roman Staňo

About: Some stuff

Hobbies: Some other stuff

Competitions participated in: STROM

1. miesto

Najlepšie umiestnenie

36

Vyriešené problémy

0

Zúčastnené sústredenia

Percentil pre jednotlivé semestre

Výkon súťažiaceho v danom semestri je reprezentovaný percentilom. Percentil je precentuálny podiel súťažiacich, ktorí dosiahli horší počet bodov ako ty, t.j. ak si dosiahol 75. percentil, tvoje skóre je lepšie než troch štvrtín tvojich spolusúťažiach. Ak si súťažil vo viacerých seminároch, zobrazia sa v grafe osobitne.

Posledné komentáre

 • Len zdôrazňujeme, že každé číslo, ktoré na tabuľu pripíšeme, na nej aj ostane. Takto vytvorené "nové" čísla potom môžeme používať na tvorenie ďalších "nových čísel" sčítaním, násobením alebo odčítaním.

  Roman Staňo, 14. február 2016 0:35:58
 • Len zdôrazňujeme, že každú hodinu sa menia polohy štyroch rôznych gombíkov. Napr. zmeniť na konci hodiny polohu jednému gombíku štyrikrát NEmôžeme.

  Roman Staňo, 14. február 2016 0:42:45
 • @malynarman Áno, pripúšťame aj to, že diaľnicu nestavalo žiadne dieťa, hoci ako iste vidíš, detí by potom bolo spolu 12, čo nie je násobok 5. Táto možnosť teda tak, či tak nevedie k riešeniu.

  Roman Staňo, 3. apríl 2016 23:43:19
 • @oskar_h Áno, kobylka môže hlasovať aj za seba. @drsnak32 Nie, za vypadnuté kobylky už nie je možné hlasovať.

  Roman Staňo, 3. apríl 2016 23:46:24
 • @drsnak32 Áno, rez je priamka a vzniknuté dve časti môžu byť aj rôzne veľké.

  Roman Staňo, 3. apríl 2016 23:47:22
 • @Malynárka Nie, každé z detí stavia práve jednu stavbu.

  Roman Staňo, 6. apríl 2016 12:24:27
 • @drsnak32 Číslo po pričítaní ostane trojciferné.

  Roman Staňo, 20. september 2016 9:53:34
 • @TomášKubrický Úlohou je zistiť vek (a meno) tej, ktorá hovorí pravdu.

  Roman Staňo, 20. september 2016 9:54:58
 • @Laura Schurdáková Úlohou je zistiť, či to pre šachovnicu 3x3 a 6x6 ide. Samozrejme, pri riešení úlohy je podstatný aj celý postup, nie len odpoveď. Ak si pre 6x6 našla riešenie, rozhodne nám ho pošli celé. Popíš ako si rozmýšľala a všetky svoje kroky odôvodni. Určite nešetri slovami. To ako nám nakreslíš presuny postavičiek, je už na tebe :) Hlavné je, aby si nákresy okomentovala, nech im rozumieme.

  Roman Staňo, 2. november 2016 23:25:48
 • @Laura Schurdáková Otázky k príkladom píš nabudúce do diskusie v časti 'Príklady'.
  2. Vieme určite, že v rohoch kamery byť musia. Umiestňovať kamery aj inde ako do rohov, však podľa zadania nie je zakázané.
  6. Žiadna konkrétna mapka k dispozícií nie je a to preto, lebo k riešeniu nie je potrebná. Žiadne dve mestá nemajú nejaké konkrétnu farbu, ktorú maju holuby, čo medzi nimi lietajú. Úlohou je dokázať, že vždy bude existovať trojica miest, medzi ktorou lietajú holuby len jednej farby. Taká trojica totiž existuje vždy, bezohľadu na konkrétne farby holubov. Ich počet tiež nie je potrebný, dôležité je len to, že medzi dvomi mestami lietajú len holuby práve jednej farby.

  Roman Staňo, 4. november 2016 20:13:51

Aktuality

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Koniec zimného semestra
Zimný semester už pozná svojich najlepších riešiteľov, ktorých čaká sústredenie.. Tak šup pozrieť najnovší príspevok a s prihlasovaním neotáľať!
(16. december 2019)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Prvá séria ukončená!
Koniec prvej série je už tu a spolu s ním aj vaše opravené úlohy a nové časopisy so vzorovými riešeniami a poradiami. Tak sa pustite do čítania, no nezabúdajte ani na druhú sériu! :)
(15. apríl 2019)

Pozrite sa..
..ako sme sa mali na sústredeniach Malynáru, Matika aj STROMu. Fotky sú už v galériách :)
(05. marec 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.