Online súťaž - Máš problém?!

Máš problém?! je súťaž určená pre žiakov 4. - 9. ročníka ZŠ alebo prímy až kvarty OG (ale môžu sa zapojiť aj mladší). Súťažia jednotlivci v dvoch kategóriách: mladší (4. - 6. ročník ZŠ, príma) a starší (7. - 9. ročník ZŠ, sekunda až kvarta). V súťaži sa odovzdávajú len výsledky a je na ňu 60 minút. Súťaží sa na samostatnej stránke, rovnako tam nájdete aj poradie.

Poradie sa vyhodnocuje zvlášť pre každý ročník, a to najskôr podľa najvyššej dosiahnutej úrovne, z ktorej ste vyriešili aspoň 1 problém, potom podľa počtu správnych výsledkov a nakoniec podľa času odovzdania poslednej úlohy. Zadania a správne riešenia 0. ročníka nájdete tu.

Problémy sú rozdelené do úrovní označených od A po F. Mladší začínajú na úrovni A a končia úrovňou E. Starší začínajú úrovňou B a končia na úrovni F.  Na začiatku viete riešiť len problémy z úrovne, ktorú máte otvorenú. Presné počty problémov v daných úrovniach a počty problémov potrebných na odomknutie ďalšej úrovne nájdete v tabuľke. Počas celého priebehu súťaže môžete riešiť problémy zo všetkých úrovní, ktoré už máte odomknuté. Úlohy na jednej úrovni nie sú zoradené podľa obtiažnosti.

  MLADŠÍ STARŠÍ
 úroveň   počet problémov v úrovni počet problémov, ktorý je potrebný na danej úrovni vyriešiť na postup do ďalšej  počet problémov v úrovni počet problémov, ktorý je potrebný na danej úrovni vyriešiť na postup do ďalšej
A 8 4 - -
B 6 3 6 3
C 4 2 4 2
D 2 2 2 2
E 2 - 2 2
F - - 2 -

 

Najúspešnejší z vás dostanú diplom a tí, ktorí sa umiestnia na prvých 3 miestach vo svojej kategórii, získajú aj vecné ceny. :)

Aktuality

Elektronické odovzdávanie
Najbližšie série našich seminárov prosím odovzdávajte výlučne elektronicky na stránke! Pre viac info pozrite najnovší príspevok. Ďakujeme (:
(19. marec 2020)

Koniec zimného semestra
Zimný semester už pozná svojich najlepších riešiteľov, ktorých čaká sústredenie.. Tak šup pozrieť najnovší príspevok a s prihlasovaním neotáľať!
(16. december 2019)

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Prvá séria ukončená!
Koniec prvej série je už tu a spolu s ním aj vaše opravené úlohy a nové časopisy so vzorovými riešeniami a poradiami. Tak sa pustite do čítania, no nezabúdajte ani na druhú sériu! :)
(15. apríl 2019)

Pozrite sa..
..ako sme sa mali na sústredeniach Malynáru, Matika aj STROMu. Fotky sú už v galériách :)
(05. marec 2019)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.