About: Some stuff
Hobbies: Some other stuff
Competitions participated in:
Najlepšie umiestnenie
Vyriešené problémy
Zúčastnené sústredenia
Výkon súťažiaceho v danom semestri je reprezentovaný percentilom. Percentil je precentuálny podiel súťažiacich, ktorí dosiahli horší počet bodov ako ty, t.j. ak si dosiahol 75. percentil, tvoje skóre je lepšie než troch štvrtín tvojich spolusúťažiach. Ak si súťažil vo viacerých seminároch, zobrazia sa v grafe osobitne.
Len zdôrazňujeme, že každú hodinu sa menia polohy štyroch rôznych gombíkov. Napr. zmeniť na konci hodiny polohu jednému gombíku štyrikrát NEmôžeme.
@malynarman Áno, pripúšťame aj to, že diaľnicu nestavalo žiadne dieťa, hoci ako iste vidíš, detí by potom bolo spolu 12, čo nie je násobok 5. Táto možnosť teda tak, či tak nevedie k riešeniu.
@oskar_h Áno, kobylka môže hlasovať aj za seba. @drsnak32 Nie, za vypadnuté kobylky už nie je možné hlasovať.
@drsnak32 Áno, rez je priamka a vzniknuté dve časti môžu byť aj rôzne veľké.
@Malynárka Nie, každé z detí stavia práve jednu stavbu.
@drsnak32 Číslo po pričítaní ostane trojciferné.
@TomášKubrický Úlohou je zistiť vek (a meno) tej, ktorá hovorí pravdu.
@Laura Schurdáková Úlohou je zistiť, či to pre šachovnicu 3x3 a 6x6 ide. Samozrejme, pri riešení úlohy je podstatný aj celý postup, nie len odpoveď. Ak si pre 6x6 našla riešenie, rozhodne nám ho pošli celé. Popíš ako si rozmýšľala a všetky svoje kroky odôvodni. Určite nešetri slovami. To ako nám nakreslíš presuny postavičiek, je už na tebe :) Hlavné je, aby si nákresy okomentovala, nech im rozumieme.
@Laura Schurdáková Otázky k príkladom píš nabudúce do diskusie v časti 'Príklady'.
2. Vieme určite, že v rohoch kamery byť musia. Umiestňovať kamery aj inde ako do rohov, však podľa zadania nie je zakázané.
6. Žiadna konkrétna mapka k dispozícií nie je a to preto, lebo k riešeniu nie je potrebná. Žiadne dve mestá nemajú nejaké konkrétnu farbu, ktorú maju holuby, čo medzi nimi lietajú. Úlohou je dokázať, že vždy bude existovať trojica miest, medzi ktorou lietajú holuby len jednej farby. Taká trojica totiž existuje vždy, bezohľadu na konkrétne farby holubov. Ich počet tiež nie je potrebný, dôležité je len to, že medzi dvomi mestami lietajú len holuby práve jednej farby.
Len zdôrazňujeme, že každé číslo, ktoré na tabuľu pripíšeme, na nej aj ostane. Takto vytvorené "nové" čísla potom môžeme používať na tvorenie ďalších "nových čísel" sčítaním, násobením alebo odčítaním.