Tomáš Gaja

About: Some stuff

Hobbies: Some other stuff

Competitions participated in: Malynar Matik

4. miesto

Najlepšie umiestnenie

102

Vyriešené problémy

0

Zúčastnené sústredenia

Percentil pre jednotlivé semestre

Výkon súťažiaceho v danom semestri je reprezentovaný percentilom. Percentil je precentuálny podiel súťažiacich, ktorí dosiahli horší počet bodov ako ty, t.j. ak si dosiahol 75. percentil, tvoje skóre je lepšie než troch štvrtín tvojich spolusúťažiach. Ak si súťažil vo viacerých seminároch, zobrazia sa v grafe osobitne.

Posledné komentáre

 • Zdravím všetkých, mne osobne sa lepšie píše na počítači než rukou, bolo by možné aby som riešenia Malynára odovzdal vytlačené z počítača? ďakujem - Tomáš Gaja

  drsnak32, 23. február 2016 17:38:38
 • Zdravím, chcem sa spýtať k zadaniu 6.úlohy. Na vytváranie čísel používam súčet, súčin alebo rozdiel čísel, ktoré sú na tabuli. Môžem, ale v tom výpočte použť jedno číslo aj viackrát, napr. (3x18) aj (15-3), alebo sa môže objaviť vo výpočte iba raz? Je podmienkou výpočtu, ktorým sa dopracujem napr. k číslu 216, že ho dostanem iba súčtom, súčinom alebo rozdielom iba 2 čísel, napr. 180+36, za predpokladu, že čísla 180 a 36 sa už na tabuli nachádzajú, alebo môžem použiť viac čísel, s použitím zátvoriek a podobne? ďakujem. Tomáš Gaja

  drsnak32, 27. február 2016 13:49:43
 • Môže kobylka hlasovať za už vypadnutú kobylku? Ďakujem
  - Tomáš Gaja

  drsnak32, 3. apríl 2016 18:59:29
 • Musí rezná línia tvoriť priamku? + Môžu byť dve časti, ktoré vzniknú rezom rôzne velké? Ďakujem
  - Tomáš Gaja

  drsnak32, 3. apríl 2016 19:01:06
 • Výsledné číslo po pripočítaní 421 musí ostať trojciferné, alebo môže byť štvorciferné?

  drsnak32, 18. september 2016 18:38:41
 • Nazdar, zistil som, že presné poradie sliviek podľa zadania sa dá určiť jedine vtedy, ak je plesnivá slivka na konkrétnom mieste. Ak je plesnivá slivka na inom mieste existuje viac možností poradia sliviek. Zo zadania teda vyplýva, že máme určiť to poradie sliviek, ak z poradia plesnivej slivky je jednoznačne dané, ktorá slivka je na ktorom mieste, alebo je potrebné určiť všetky možné poradia na základe poradia plesnivej slivky?

  Tomáš Gaja, 14. apríl 2017 14:10:10
 • Ahoj.
  Otázka: „Ako vie tento počet bodov získať (aby mal viac bodov ako všetci ostatní a zároveň nepotrebuje viac bodov aby vyhral)?“ je myslená ako „Pri akom priebehu zápasov by nastala situácia, že jeden z pirátov má počet bodov, ktorý zodpovedá zadaniu – teda minimálny, s ktorým sa dá vyhrať turnaj?“
  Konkrétnemu pirátovi vieme povedať koľko musí mať minimum výhier a remíz, aby splnil zadanie, ale nevieme ovplyvniť, ako budú hrať ostatní piráti – a od toho závisí výsledok turnaja. Otázka má byť teda chápaná ako koncové vyhodnotenie všetkých možných priebehov zápasov a zistenie pri ktorom priebehu nastane situácia, že výhercovi stačí hľadaný minimálny počet bodov?

  Tomáš Gaja, 30. september 2017 21:42:59
 • Ahoj, je potrebné iba uviesť, ktoré číslo z čísel 1 až 6 by mohlo hypoteticky byť na poslednom (7.) mieste iba s ohľadom na deliteľnosť súčtu prvých 6 čísel (vrátane prvej 7-ky), zmenšeného o 1, alebo je treba aj dokázať, že skutočne pre takú možnosť aj existuje nejaký konkrétny rad číslel, kde pre každé číslo v rade okrem prvého platí, že súčet predchádzajúcich čísel zmenšený o 1 je deliteľný týmto číslom, prípadne je potrebné uviesť všetky možnosti usporiadania čísel? Iba vylúčiť, ktoré číslo v žiadnom prípade nemôže byť na poslednom mieste je pomerne jednoduché :-)
  Ďakujem.
  Tomáš Gaja

  Tomáš Gaja, 23. marec 2018 23:21:16
 • Ahoj, ešte jedna otázočka - pred 2.číslom v poradí je iba jedno - prvé číslo (sedmička), nie je pred ním "súčet čísel". Mám to chápať tak, že pre druhé číslo v rade platí, že ním možno deliť 7 - 1, teda číslo 6? Súčet čísel by sa vzťahoval až na tretie číslo. Vďaka,

  Tomáš Gaja

  Tomáš Gaja, 7. apríl 2018 11:05:55
 • Ahoj, je potrebné výhernú stratégiu určiť pre hráča, ktorý začína, aj pre hráča, ktorý ide hrať ako druhý v poradí, alebo má byť stratégia univerzálna? Čo sa prene myslí výhernou stratégiou "pre niektorého z hráčov"?
  Vďaka,

  Tomáš Gaja

  Tomáš Gaja, 8. apríl 2018 20:04:26

Aktuality

Bude výlet...
...tak hlasujte v ankete o termíne výletu! Bližšie informácie už čoskoro.
(18. november 2019)

Prvá séria ukončená!
Koniec prvej série je už tu a spolu s ním aj vaše opravené úlohy a nové časopisy so vzorovými riešeniami a poradiami. Tak sa pustite do čítania, no nezabúdajte ani na druhú sériu! :)
(15. apríl 2019)

Pozrite sa..
..ako sme sa mali na sústredeniach Malynáru, Matika aj STROMu. Fotky sú už v galériách :)
(05. marec 2019)

Koniec zimného semestra
Zimný semester nám už skončil a tých najlepších z vás čaká sústredenie. Ak sa vám podarilo medzi nich prebojovať, nezabudnite vyplniť prihlášku.
(22. december 2018)

Presun termínu
Drahí riešitelia, termín druhej série zimného semestra sa presunul až na 26. novembra 2018, do 20:00, dúfame, že túto zmenu radi privítate! :)
(11. november 2018)

Info

Stránka je vo vývoji, a je možné že natrafíte na chyby alebo nedostatky. Vaše postrehy a návrhy na zlepšenie prosím zasielajte na adresuTento projekt sa organizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.